مجموعه ای از نمونه کار های قوی به عنوان یک توسعه دهنده وب بسیار مهم است. از آنجایی که کار اصلی یک توسعه دهنده وب ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی است، یک نمونه کار آنلاین به نشان دادن مهارت های فنی شما و جذب مشتریان بالقوه کمک می کند. با این حال، بازار کار توسعه وب بسیار رقابتی است، بنابراین طراحی یک سایت برای جلب توجه متقاضیان و کارفرمایان می تواند چالش برانگیز باشد.

تیم آموزش برنامه نویسی صعود در این مقاله 10 مورد از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان از مبتدی تا توسعه‌دهندگان باتجربه را ارائه می‌کند تا به شما کمک کند تا برای نمونه کار خود ایده خلق کنید.

 

چگونه به عنوان یک برنامه نویس یک نمونه کار موثر بسازیم

 

قبل از شروع ایجاد یک وب سایت نمونه کار به عنوان برنامه نویس و یا توسعه دهنده وب، گروه آموزشی صعود در اینجا مواردی را آورده اند که باید در نظر بگیرید:

 

1.هاست قابل اعتماد را انتخاب کنید. از هاستینگ هایی با کیفیت بالا استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که نمونه کار برنامه نویسی شما روان و سریع اجرا می‌شود.

2.نام دامنه مناسب را انتخاب کنید. نام دامنه مناسب می تواند پورتفولیوی شما را حرفه ای تر و خاطره انگیز تر کند. با استفاده از جستجوی نام دامنه، در دسترس بودن آن را بررسی کنید. پسوندهای نام دامنه com. ، .me، .online، .tech را در نظر بگیرید.

3.مهارت های تخصصی را فهرست کنید. نمایش مهارت های برنامه نویسی و تجربه توسعه وب شما بسیار مهم است. همچنین ایده خوبی است که برای افزایش اعتبار، مدرک تحصیلی یا توسعه وب خود را که کسب کرده اید ذکر کنید.

4.پروژه های خود را مدیریت کنید. فقط بهترین کار خود را نمایش دهید، اگر یک توسعه‌دهنده سطح ابتدایی با تجربه کاری کمی هستید، پروژه‌های منبع باز را که در آنها مشارکت داشته‌اید فهرست کنید.

5.طراحی جذابی ایجاد کنید. یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند اعتبار و شناخت برند را افزایش دهد. همچنین، شخصیت خود را از طریق طراحی سایت نشان دهید تا اثری ماندگار ایجاد کنید.

6.اثبات اجتماعی را اضافه کنید. برای ایجاد اعتماد و جلب توجه کارفرمایان بالقوه، توصیه‌های مشتریان قبلی را بگنجانید.

7.یک فرم تماس اضافه کنید. از آنجایی که هدف از مجموعه شما جذب مشتریان بیشتر است، یک فرم تماس را به صورت برجسته در سایت خود قرار دهید.

 

10 مورد از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

 

در ادامه گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی 10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسیان میپردازند تا شما از آن ها برای ایجاد وب سایت نمونه کاری خود ایده و الهام بگیرید.

 

1. Charles Bruyerre

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

چارلز برویر، توسعه‌دهنده فرانت‌اند فرانسوی و طراح گرافیک، در کارنامه توسعه‌دهندگان وب خود، سبک منحصر به فردی را به نمایش می‌گذارد.

پس زمینه تعاملی سایت به آن ظاهری مدرن و بازی می بخشد، در حالی که نام دامنه به تقویت برند او کمک می کند. نمونه کارها به صورت فشرده ارائه شده است، اما او همچنین پروفایل های اینستاگرام، Behance و LinkedIn خود را برای اطلاعات بیشتر فهرست می کند.

 

2. Keita Yamada

https://www.hostinger.com/tutorials/wp-content/uploads/sites/2/2022/06/Keita-Yamadas-designer-and-web-developer-portfolio.webp

وب سایت کیتا یامادا تمیز و مختصر است. این نمونه کار توسعه دهنده وب شامل سه بخش است - صفحه اصلی با بیوگرافی او، یک صفحه پروژه اختصاصی و یک صفحه تماس.

یکی از جنبه‌های جالب طراحی نمونه کار او این است که بازدیدکنندگان می‌توانند با کلیک بر روی گزینه‌ها در گوشه سمت چپ پایین وب‌سایت، بین تم‌های روشن و تاریک جابه‌جا شوند.

 

3. Bruno Simon

چگونه به عنوان یک برنامه نویسیک نمونه کار موثر بسازیم

نمونه کارها Bruno یک مثال ایده آل برای توسعه دهندگان وب است که می خواهند مشتریان را با خلاقیت خود تحت تاثیر قرار دهند. او با استفاده از ویژگی های انیمیشن سه بعدی، یک سیستم ناوبری تعاملی ایجاد کرده است که نمونه کارها را لذت بخش تر و از نظر بصری جذاب تر می کند.

بازدیدکنندگان می‌توانند با کنترل یک ماشین برای کاوش در هر بخش، از پروژه‌های او گرفته تا پیوندهای رسانه‌های اجتماعی، سبد توسعه‌دهندگان وب او را هدایت کنند. علاوه بر این، سایت واکنش گرا نیز هست.

 

4. Ian Dunkerley

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

ایان دانکرلی یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند است که در طراحی‌های UX/UI متخصص است – مجموعه توسعه‌دهندگان وب او نشان‌دهنده عالی تخصص اوست.

او به جای استفاده از طرح‌بندی‌های مختلف وب‌سایت، تمام اطلاعات ضروری را در یک صفحه، از کارش گرفته تا جزئیات تماس، ارائه می‌کند. این یک مثال عالی از چگونگی به نمایش گذاشتن مهارت ها و تجربیات خود به روشی مینیمالیستی است.

 

5. Patrick David

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

سایت پاتریک دیوید یکی دیگر از نمونه کارهای خلاقانه توسعه دهندگان وب برای دریافت ایده های وب سایت است. او با استفاده از مهارت های طراحی خود، هم تایپوگرافی شیک و هم گرافیک زیبا را با هم ترکیب می کند تا جلوه ای بصری جذاب ایجاد کند.

به طور کلی، نمونه کارها حس اصالت و اعتماد به مهارت های طراحی وب او را منتقل می کند.

 

6. Brittany Chiang

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

سایت نمونه کار توسعه دهندگان وب بریتانی چیانگ دارای پس‌زمینه تیره و رنگ‌های روشن برای عناصر دیگر مانند فونت‌ها و نمادها است که راهی عالی برای برجسته کردن جزئیات مهم است.

نوار کناری چسبنده نیز باعث می شود تا کاربران به راحتی در سایت حرکت کنند. به طور کلی، این یک نمونه عالی از یک وب سایت نمونه کارها بدون درهم و برهمی است.

 

7. Jack Jeznach

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

یک توسعه دهنده front-end و متخصص وردپرس با بیش از 10 سال تجربه است. طراحی نمونه کار او به دنبال جلب توجه بازدیدکنندگان با یک مفهوم خلاقانه و انیمیشن پس زمینه یکپارچه است.

علاوه بر این، این نمونه کارها هم به خوبی نوشته شده و هم آموزنده است، با دسترسی آسان به شایستگی ها و تجربه شغلی او. همچنین می توانید جلوه صوتی را نیز روشن کنید تا گشت و گذار در نمونه کارها او لذت بخش تر شود.

 

8. Matt Farley

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

نمونه کارها Matt از رنگ هایی مانند سفید و بنفش برای ایجاد یک طراحی وب ثابت استفاده می کند. طرح بندی ساده و در عین حال ساختاری خوبی دارد که منجر به تجربه کاربری عالی می شود.

علاوه بر این، صفحه اصلی حاوی اطلاعات مهمی از جمله اینکه او کیست، چه کاری انجام می دهد، برخی از پروژه های چشمگیر او، و لیستی از مشتریان قابل توجه، همراه با توصیفات آنها است.

 

9. Lauren Waller  

https://www.hostinger.com/tutorials/wp-content/uploads/sites/2/2022/06/Lauren-Wallers-web-developer-portfolio.webp

پورتفولیوی لورن از تایپوگرافی بزرگ و پس زمینه اصلی برای ایجاد کنتراست پویا استفاده می‌کند. با وجود داشتن طراحی ساده، بصری و آسان برای استفاده است. صفحات کار، درباره، و تماس همچنین دارای هدرهای بزرگی هستند که مهمترین بخش ها و جنبه های کار او را برجسته می کند.

 

Eric Van Holtz .10

10 نمونه از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان

 

اگر یک توسعه‌دهنده وب هستید که پروژه‌های زیادی برای به نمایش گذاشتن دارید، نمونه کارهای شخصی اریک می‌تواند منبع الهام خوبی باشد. منوی متمایز در صفحه اصلی وب سایت با پس زمینه آبی تیره تنظیم شده است که از نظر بصری برای بازدیدکنندگان جذاب تر می شود.

 

در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی 10 مورد از بهترین سایت های نمونه کاری برنامه نویسان پرداختند و شما بعد از مشاهده و بررسی آنها و مطالعه این مطلب به تعداد زیادی ایده و خلاقیت های جدید برای ایجاد یک وب سایت نمونه کاری برنامه نویسی دست یافته اید همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع 10 مورد از بهترین وب سایت های نمونه کاری برنامه نویسان از قسمت نظرات با کارشناسان وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود در میان بگذارید. در صورت تمایل می توانید گروه آموزشی صعود را در شبکه ها و رسانه های اجتماعی یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.