در مقالات و مطالب گذشته وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود روش های زیادی برای بهبود روند یادگیری برنامه نویسی و نکاتی که رعایت آنها باعث پیشرفت شما در حرفه ی برنامه نویسی می شود پرداختیم، اما در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به قصد دارند 4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن را به شما ارائه دهند که با رعایت این نکات شما آسیب کمتری هنگام کدنویسی می بینید.

برنامه نویسی می تواند یکی از بدترین کارها برای سلامتی شما باشد. نشستن پشت میز شما را نمی کشد، اما مطالعات نشان داده اند که آنقدرها هم که فکر می کنید بی خطر نیست. نشستن طولانی مدت پشت میز می تواند منجر به افزایش سطح استرس و اضطراب و همچنین افزایش خطر ابتلا به اختلالات اسکلتی عضلانی شود. خوشبختانه، شما میتوانید با ایجاد کمی تغییرات به این ضرر ها را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید:  در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقالات، 7 عادت خوب که باعث رشد برنامه نویسان می شود و 8 نکته کاربردی برای هوشیاری و تمرکز در هنگام کدنویسی را مطالعه کنید.

 

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

 

در ادامه گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی این 4 نکته مهم که هر برنامه نویسی باید آن را رعایت کند میپردازند:

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

1. استراحت صفحه نمایش

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، این احتمال وجود دارد که حداقل هشت ساعت یا بیشتر در روز را صرف خیره شدن به یک صفحه کنید. این نوع نمایش طولانی مدت می تواند اثرات منفی جدی بر سلامت شما داشته باشد. برای خنثی کردن اثرات، ضروری است که به طور منظم در طول روز و خارج از محل کار به صفحه نمایش استراحت دهید. استراحت کردن از صفحه نمایش به چشم و ذهن شما اجازه استراحت می دهد و به حفظ سلامت کلی، تمرکز، بهره وری و خلاقیت کمک می کند.

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

 

2. وضعیت بدن

برای اطمینان از تراز بدنی بهینه و جلوگیری از کشیدگی عضلانی، حفظ وضعیت صاف مهم است. این بدان معنی است که همه مفاصل و استخوان ها باید در یک خط مستقیم قرار گیرند و ماهیچه ها به جای قوز کردن، استفاده شوند. وضعیت مناسب به حفظ تعادل بدن کمک می کند.

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

 

3. ورزش و تمرین

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

برای اطمینان از اینکه قادر به حفظ یک سبک زندگی سالم و فعال هستید، مهم است که برنامه تناسب اندام خود را در زندگی روزمره خود برنامه ریزی کنید. ورزش منظم به قوی نگه داشتن استخوان ها و ماهیچه های شما کمک می کند و در عین حال به بهبود سلامت و تندرستی کلی شما کمک می کند. شما می توانید یک برنامه تناسب اندام ایجاد کنید که با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد و به شما امکان می دهد فعالیت هایی را که از آنها لذت می برید، مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری، یا یوگا در آن بگنجانید. انجام این کار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که می توانید فعال بمانید و تناسب اندام خود را حفظ کنید.

45 دقیقه تمرین روزانه بدن شما را در سطح مطلوب حفظ می کند.

 

4. نوشیدن آب

نوشیدن آب برای هیدراته ماندن ضروری است و راهی رایگان و آسان برای انجام این کار است. توصیه می شود که افراد به طور متوسط ​​روزانه 2.5 لیتر آب مصرف کنند تا سالم و هیدراته بمانند. مصرف منظم آب در طول روز راهی عالی برای حفظ سطح هیدراتاسیون بدن است. کار به عنوان یک برنامه نویس می تواند یک شغل سخت و طاقت فرسا باشد، با ساعات طولانی سپری کردن در مقابل صفحه کامپیوتر.

4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن

 

جمع بندی

برنامه نویسی می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد، به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید که در حال انجام اقداماتی برای حفظ یک سبک زندگی سالم هستید.

در این این مقاله تیم آموزش برنامه نویسی صعود به بررسی و معرفی نکات مهمی که برای سلامت جسم و ذهن برنامه نویسان بسیار مهم است پرداختند و در رابطه با هرکدام مطالب مهمی را به شما ارائه دادند. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع 4 نکته مهم برای یک برنامه نویس سالم بودن از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید در صورت تمایل میتوانید تیم آموزش برنامه نویسی صعود را در شبکه ها و رسانه های اجتماعی، تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید.