چرا پایتون را در سال 2023 یاد بگیریم؟ دلایل زیادی وجود دارد، برخی به شغل و درآمد و برخی دیگر به پیشرفت شخصی مربوط می شود. در این مقاله، گروه آموزشی صعود نشان خواهند داد که چرا یادگیری پایتون باید یکی از راهکارهای سال جدید شما باشد.شما به این مقاله رسیدید زیرا در تعجب هستید که چرا باید یادگیری پایتون را شروع کنید. شاید هنوز تصمیم خود را نگرفته اید و دوست دارید حقایق بیشتری را به دست آورید. این اولین نشانه ای است که شما ممکن است برنامه نویس شوید ما آن را ذهنیت تحلیلی می نامیم. در این مقاله، گروه آموزشی صعود چند استدلال جمع آوری کرده تا به شما در پاسخ به این سوال که آیا باید پایتون را یاد بگیرید یا خیر، کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید: پیشنهاد میکنیم در رابطه با این موضوع حتما مقالات، Python چیست؟ همه چیز درباره ی پایتون و برنامه نویسی شی گرا در پایتون مقدمه ای بر OOP در پایتون و حقوق برنامه نویس پایتون(Python) در سال 1401 را مطالعه کنید.

 

5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023

در ادامه با پنج دلیل گروه آموزشی صعود برای ارزش یادگیری پایتون آشنا میشوید:

 

1. یادگیری پایتون آسان است

پایتون برای اولین انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب است. اگر با پایتون کاملاً ناآشنا هستید یا در همان ابتدای سفر یادگیری خود هستید، نگران نباشید! زبان برنامه نویسی پایتون بسیار بصری است و منحنی یادگیری آن برای مبتدیان نسبتاً کوچک است.

چه چیز پایتون را برای مبتدیان محبوب کرده؟ اول از همه، پایتون شیوه های کدنویسی خوبی را اعمال می کند. این بر خوانایی سینتکس یا نوه نگارش آن تأکید می کند، و شما را به نوشتن کد تمیز و اجتناب از افزونگی (مثلاً پرانتز یا براکت های بی فایده) ترغیب می کند. پایتون به شدت تایپ شده است که از ترکیب انواع داده های مختلف جلوگیری می کند و در نتیجه به شما کمک می کند از خطاهای احتمالی کامپایل جلوگیری کنید. بیایید به تابع پایتون زیر نگاهی بیندازیم:

def sumListValues(my_list):

int total = 0

        for element in my_list:

        total = total + element

 

    return total

 

تابع بالا هر عنصر لیست اعداد را می خواند و کل را برمی گرداند. درک آن در نگاه اول بسیار ساده است، درست است؟

سپس، پایتون چند توابع داخلی عالی را به ما می دهد که زندگی روزانه توسعه دهندگان ما را آسان تر می کند. کد قبلی را می‌توانست تنها در یک خط با تابع داخلی SUM نوشته شود:

def sumListValues(my_list):

    return sum(my_list)

 

عالیه، درسته؟ بیایید مثال زیر را با تابع داخلی RANGE در نظر بگیریم:

my_list = list(range(5))

print(my_list)

# Shows: [0, 1, 2, 3, 4]

 

کد بالا لیستی حاوی مقادیر متوالی را تنها با استفاده از یک خط کد ایجاد می کند و همه چیز را تمیز و مختصر می کند.

5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023

در نهایت، بسیاری از IDE های رایگان عالی (محیط های توسعه یکپارچه) مانند PYCHARM یا VS CODE وجود دارند که به شما امکان می دهند در پایتون برنامه ریزی کنید و کد خود را به روشی بسیار آسان کامپایل کنید. ویرایشگرهای متن قدیمی را فراموش کنید. آی‌دی‌های مدرن پایتون به شما کمک می‌کند تا کدهای پاکی که توسط PEP 8 GUIDELINES حمایت شده است بنویسید.

 

2. توسعه دهندگان پایتون تقاضا و درآمد خوبی دارند

اگر نگاهی به Google Trends با PythON به عنوان یک عبارت جستجو بیندازید، متوجه خواهید شد که علاقه به Python در دهه گذشته به طور مداوم در حال افزایش بوده است:

5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023

طبق Stack Overflow، پایتون یکی از مورد نیازترین زبان‌های برنامه‌نویسی برنامه‌نویسان حرفه‌ای در سال 2022 است. تقریباً 18 درصد از توسعه‌دهندگانی که با پایتون توسعه نمی‌دهند، علاقه خود را به توسعه با آن ابراز کرده‌اند. این خیلی زیاد است!

چرا پایتون اینقدر ترند است؟ پایتون در دهه 1990 و اوایل سال 2000 به عنوان یک زبان برنامه نویسی محبوب بود. در حال حاضر با اهمیت فزاینده علم داده و یادگیری ماشین، زندگی دومی را تجربه می کند. تقریباً تمام شرکت های فناوری مدرن از جمله گوگل و نتفلیکس از پایتون استفاده می کنند.

اگر نگران فرصت های حرفه ای هستید، نگران نباشید: پایتون انتخاب زیادی از مسیرهای شغلی را ارائه می دهد. اینها از توسعه دهندگان نرم افزار تا هکرهای اخلاقی را شامل می شود و شامل دانشمندان داده می شود. طبق ZipRecruiter، میانگین ملی برای یک توسعه دهنده پایتون بیش از 110000 دلار در سال در ایالات متحده است.

 

3. کار با پایتون محدودیتی ندارد

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است: از آن برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، توسعه وب، تجزیه و تحلیل داده ها، توسعه بازی و مدل های پیش بینی مالی و غیره استفاده می شود. پایتون یکی از رایج‌ترین زبان‌هایی است که دانشمندان داده برای پاک کردن داده‌ها، تجسم آن‌ها و ساخت مدل‌های یادگیری ماشینی از آن استفاده می‌کنند.

یک مثال عالی از یک مدل داده در زمینه کشف تقلب است. داده های تاریخی برای یافتن پیوندها و قوانین تجزیه و تحلیل، پردازش و تقسیم بندی می شوند. اینها برای استنباط الگویی استفاده می شوند که می تواند از تقلب در آینده جلوگیری کند.

پایتون همچنین به عنوان یک زبان برنامه نویسی استفاده می شود. اسکریپت ها را می توان از طریق خطوط فرمان بدون کامپایل قبلی روی سرور اجرا کرد. این امکان انجام کارهای اتوماسیون سبک و سریع را فراهم می کند. به عنوان مثال، می توانید به صورت دوره ای یک اسکریپت را برای غیرفعال کردن کاربران وب سایتی که هنوز عضویت خود را پس از چندین نوتیفیکیشن تمدید نکرده اند، اجرا کنید.

پایتون اغلب برای اتوماسیون تست استفاده می شود. کیس های تست به راحتی ایجاد می شوند و کتابخانه های آزمایشی عالی مانند UNITTEST یا PYTEST وجود دارند که به راحتی در دسترس هستند.

5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023

 

4. جامعه توسعه دهندگان پایتون بسیار گسترده است

پایتون یک جامعه توسعه دهندگان وسیع و دوستانه دارد که به طور مداوم در ایجاد کتابخانه ها و ویژگی های جدید کمک می کند. بسیاری از بسته‌ها و کتابخانه‌های شگفت‌انگیز و رایگان پایتون را می‌توانید در مخزن رسمی PYPI پیدا کنید. یکی از معروف ترین کتابخانه های پایتون، NUMPY، نتیجه جامعه پایتون است. این کتابخانه که امکان کار با ساختارهای کلان داده را فراهم می کند، اکنون یک ابزار ضروری برای دانشمندان داده است.

پایتون همچنین دارای فریمورک های توسعه وب و برنامه های برجسته مانند DJANGO و FLASK است که به راحتی قابل درک و مستند هستند.

اگر در برنامه نویسی پایتون گیر کرده اید، نگران نباشید. احتمالاً پاسخ مورد نیاز خود را در پلتفرم‌های پرسش و پاسخ مانند Stack Overflow پیدا خواهید کرد، جایی که هزاران قهرمان ناشناس هر روز به یکدیگر کمک می‌کنند. Stack Overflow بیش از 2 میلیون سوال در رابطه با پایتون دارد، بنابراین به احتمال زیاد شخص دیگری مشکلی مانند شما را حل کرده است!

 

5. پایتون منابع یادگیری زیادی دارد

اگر می خواهید پایتون را یاد بگیرید، تعداد تقریبا بی نهایت منبع و روش های یادگیری را خواهید یافت. علاوه بر اسناد رسمی، می‌توانید در میان بسیاری از گزینه‌های دیگر، کتاب بخوانید یا آموزش‌ها و ویدیوهای YouTube را تماشا کنید.

با این حال، توصیه می کنم پایتون را از طریق یک دوره آنلاین تعاملی یاد بگیرید. این نه تنها به شما دانش می دهد، بلکه به شما این فرصت را می دهد که آن را عملی کنید. شما می توانید کتاب های زیادی بخوانید یا کلیپ های زیادی را در یوتیوب تماشا کنید، اما فقط نوشتن کد واقعی مهارت های شما را افزایش می دهد. ساده ترین و سریع ترین راه برای نوشتن کد در حین یادگیری از طریق دوره های تعاملی است. و برای متخصص شدن نیاز به تمرین زیادی دارید!

در این مقاله گروه آموزشی صعود شما را با 5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023 آشنا کردند همچنین شما میتوانید سوالات خد را در رابطه با  موضوع 5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023 از قسمت نظرات با کارشناسان واحد آموزش صعود در میان بگذارید در صورت تمایل میتوانید صعود را در شبکه های اجتماعی یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.