هک اصطلاحی است که برای همه جالب است. هک به روشی اشاره دارد که توسط آن یک فرد از یک شبکه برای دستیابی به اطلاعات مهم سوء استفاده می کند. وقتی از هنر هک به درستی استفاده شود، می توانید از حملات سایبری مختلف جلوگیری کنید. یک مثال ایده آل برای همین هکرهای اخلاقی هستند که از شبکه های شما محافظت می کنند. از میان بسیاری از مهارت‌هایی که یک هکر باید به آن مسلط شود، برنامه‌نویسی یکی از این مهارت‌هاست که در صدر فهرست قرار دارد. در این آموزش شما با 5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد میکنم در رابطه با این موضوع حتما مقالات، 10 زبان برنامه نویسی پردرآمد در سال 2022 و پنج زبان برنامه نویسی که هر برنامه نویسی باید یاد بگیرد و چگونه به عنوان یک برنامه نویس از برنامه نویسی درآمد بیشتری داشته باشیم؟ را مطالعه کنید.

 

5 زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

 

چرا برنامه نویسی برای هکرها مهم است؟

قبل از درک بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک، باید از اهمیت برنامه نویسی در هک عبور کنید.

 

دانستن کدنویسی ضروری است

هک شامل شکستن پروتکل ها و بهره برداری از یک شبکه است. بنابراین، هکر بودن مستلزم آن است که زبان نرم افزاری را که روی آن تمرکز می کنید، درک کنید. داشتن دانش کدنویسی صفر فرصت های شما را در آینده محدود می کند. از این رو، داشتن مهارت در برنامه نویسی ضروری است.

 

تحلیل کد

دانستن برنامه نویسی به شما کمک می کند تا یک کد را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می‌توانید اسکریپت‌های خود را بنویسید و در صورت درخواست، بتوانید اسکریپت‌های موجود را تغییر دهید. در چنین مواقعی، داشتن دانش صفر از دانش برنامه نویسی مانع خواهد بود. برنامه‌ها همچنین به شما کمک می‌کنند چندین کار را خودکار کنید، که معمولاً زمان‌بر است.

 

کمک به نفوذ در میدان های هدف

کدها شما را قادر می سازند تا در زمینه های مختلفی که می خواهید هک کنید نفوذ کنید. این به شما کمک می کند تا برنامه و استراتژی پشت یک حمله را شناسایی کنید. برنامه نویسی به شما این امکان را می دهد که عملکرد سیستم یا برنامه مورد نظر را قبل از انجام یک اکسپلویت درک کنید.

 

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

اکنون که یک نمای کلی از اینکه چرا برنامه نویسی ضروری است دریافت کردید، زمان آن رسیده است که 5 زبان برنامه نویسی برتر برای هک را درک کنید. چندین زبان برنامه نویسی برای هک وجود دارد. با این حال، انتخاب زبان برنامه نویسی شما باید به نوع سیستم مورد نظر و استراتژی شما بستگی داشته باشد.

 

لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی که هکرها در سراسر جهان به طور گسترده از آنها استفاده می کنند، در زیر آورده شده است:

 

1. پایتون

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

Exploit Writing: پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است و به طور گسترده برای نوشتن اکسپلویت در زمینه هک استفاده می شود. پایتون نقش حیاتی در نوشتن اسکریپت های هک، اکسپلویت ها و برنامه های مخرب دارد.

در دسترس بودن ماژول های آماده: یکی از ویژگی های برجسته ای که هک کردن با پایتون را آسان می کند، در دسترس بودن ماژول های آماده است. بسته به هدف، چندین ماژول در دسترس است، به عنوان مثال، ماژول های سیستم عامل، ماژول های سوکت و بسیاری موارد دیگر. شما همچنین از برنامه نویسی سوکت پایتون برای کشف آسیب پذیری های یک سیستم استفاده می کنید.

انجمن عظیم: پایتون یک انجمن عظیم دارد که روزانه به پلاگین های شخص ثالث کمک می کند. از آنجایی که پایتون یک زبان خوانا با یک نحو(نگارش) ساده است، برای مبتدیان مفید است. شما به راحتی می توانید اسکریپت های اتوماسیون را با استفاده از پایتون بنویسید و این کار نمونه سازی را بسیار سریعتر می کند.

 

2. جاوا اسکریپت

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

هک وب: در حال حاضر جاوا اسکریپت یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک برنامه های وب است. درک جاوا اسکریپت به هکرها اجازه می دهد تا آسیب پذیری ها را کشف کنند و بهره برداری از وب را انجام دهند زیرا اکثر برنامه های کاربردی در وب از جاوا اسکریپت یا کتابخانه های آن استفاده می کنند.

اسکریپت بین سایتی: جاوا اسکریپت می تواند برای خواندن کوکی های ذخیره شده استفاده شود. برای توسعه برنامه های اسکریپت نویسی متقابل برای هک استفاده می شود. علاوه بر این، جاوا اسکریپت همچنین برای گسترش و تولید مثل بدافزارها و ویروس ها به سرعت استفاده می شود.

Node.js: با انتشار Node.js، جاوا اسکریپت اکنون از توسعه Backend پشتیبانی می کند. این حاکی از یک میدان بزرگ تری از بهره برداری است. یک هکر می تواند از JS برای ردیابی کلمات تایپ شده، تزریق کدهای مخرب و ردیابی تاریخچه مرور استفاده کند.

 

3. PHP

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

تکنیک های هک وب: پیش پردازنده هایپرتکست یا PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای ساخت وب سایت ها استفاده می شود. درک PHP به هکرها کمک می کند تا تکنیک های هک وب را بهتر درک کنند.

اسکریپت سمت سرور: PHP در برنامه نویسی سمت سرور استفاده می شود. با استفاده از PHP، می توانید یک برنامه سفارشی بنویسید که سرور وب را تغییر می دهد و سرور مورد نظر را مستعد حملات می کند.

کاربرد در دامنه های وب: PHP یکی از قدرتمندترین زبان های سمت سرور است که در اکثر دامنه های وب استفاده می شود. یادگیری PHP به شما کمک می کند تا با مهاجمان مخرب مبارزه کنید. سیستم های محبوب مدیریت محتوا بر پایه PHP اجرا می شوند. از این رو، PHP به شما کمک می کند تا از وب سایت ها محافظت یا به خطر بیاندازید.

 

4. SQL

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

تعامل با پایگاه داده: بعدی در این لیست از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک SQL است. داشتن دانش عمیق از SQL شما را قادر می سازد تا ساختار پایگاه داده را درک کنید، در نتیجه به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام اسکریپت ها یا ابزارها را به کار بگیرید.

پایگاه های داده هک: SQL برای هک وب استفاده می شود. بدون شک بهترین زبان برنامه نویسی برای هک پایگاه داده های بزرگ است. مقابله با حمله پایگاه داده بدون درک خوب از SQL تقریباً غیرممکن است.

SQL Injection: با استفاده از SQL، هکرها می توانند حملات تزریق SQL را انجام دهند. هکرها از SQL برای توسعه برنامه های هک مختلف بر اساس تزریق SQL استفاده می کنند. حملات تزریق SQL به هکرها کمک می کند تا اطلاعات محرمانه را از پایگاه های داده مشاهده و اصلاح کنند.

 

5. زبان برنامه نویسی C

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

Exploit Writing and Development: مادر تمام زبان های برنامه نویسی، به طور گسترده در زمینه امنیت استفاده می شود. به بهره برداری از نوشتن و توسعه کمک می کند. ماهیت سطح پایین C بهتر از سایر زبان های برنامه نویسی مورد استفاده برای هک است.

Access Hardware: هکرها از برنامه نویسی C برای دسترسی و دستکاری منابع سیستم و اجزای سخت افزاری مانند RAM استفاده می کنند. متخصصان امنیت بیشتر زمانی از C استفاده می کنند که نیاز به دستکاری منابع و سخت افزار سیستم دارند. C همچنین به تسترهای نفوذ در نوشتن اسکریپت های برنامه نویسی کمک می کند. یادگیری C همچنین به هکرها کمک می کند تا یک دید کلی از ساختار سیستم عامل ها داشته باشند.

ایجاد: Shellcodes C همچنین برای ایجاد Shellcodes ها، روت‌کیت‌ها، اکسپلویت‌ها، ساخت بدافزارهای غیرقابل کشف، کی‌لاگرها و موارد دیگر استفاده می‌شود. گاهی اوقات، بهتر است هر دو زبان C و ++ C را یاد بگیرید زیرا هر دو برای هکرها مفید هستند.

نام های ذکر شده در بالا 5 زبان برنامه نویسی برتر برای هک هستند. توصیه می شود هکرها با بیش از یک زبان برنامه نویسی آشنا باشند. در بخش بعدی، یک نمای کلی از لیست اضافی از زبان های برنامه نویسی که برای هک نیز به خوبی شناخته شده اند، دریافت خواهید کرد.

 

زبان های برنامه نویسی اضافی برای هک

5 بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

 

Ruby

چندین هکر از Ruby برای سوء استفاده از سیستم های شرکتی استفاده کرده اند. Ruby اغلب برای نوشتن اسکریپت های کوچک یا بزرگ استفاده می شود و به جای هم با اسکریپت Bash استفاده می شود.

 

Perl

پرل هنوز در جامعه هکرها برای نوشتن اکسپلویت ارزش دارد. Perl یک زبان عالی است که می تواند به شما در دستکاری فایل های متنی لینوکس و ایجاد ابزار و اکسپلویت کمک کند.

 

HTML

زبان نشانه گذاری HyperText - HTML زبان نشانه گذاری استانداردی است که برای ایجاد صفحات وب استفاده می شود. HTML همچنین کاربرد خود را در توسعه اپلیکیشن های ترکیبی موبایل و دسکتاپ پیدا می کند. HTML زبانی برای یادگیری آسان در نظر گرفته می شود. بنابراین، اگر می‌خواهید برنامه‌های وب را به خطر بیندازید، توصیه می‌شود به HTML مسلط شوید.

 

اسمبلی

اسمبلی یک زبان برنامه نویسی پیچیده سطح پایین است که برای هک کردن سیستم های اولیه استفاده می شود. زبان اسمبلی به هکر کمک می کند تا سیستم ها را مستقیماً در سطح معماری دستکاری کند. همچنین این زبان مناسب ترین زبان برنامه نویسی برای ساخت بدافزارهایی مانند ویروس ها و تروجان ها است. همچنین اگر می‌خواهید نرم‌افزاری را که قبلاً کامپایل شده است مهندسی معکوس کنید، اسمبلی گزینه‌ای است.

 

نتیجه

در این آموزش بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن، 5 زبان برنامه نویسی برتر و مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی اضافی را مشاهده کردید که به شما کمک می کند تا به یک هکر ماهر و موفق تبدیل شوید. درک قوی از زبان های برنامه نویسی به متخصصان امنیت سایبری کمک می کند تا در صدر جرایم سایبری قرار بگیرند. لازم به ذکر است که فقط باید از هک کردن به روشی قانونمند استفاده کرد.

Simplilearn یک برنامه کارشناسی ارشد در "کارشناس امنیت سایبری" ارائه می دهد. این دوره طراحی شده است تا شما را با تمام مهارت های لازم برای شروع یا رشد حرفه خود در امنیت سایبری مجهز کند. هیچ پیش نیازی برای این کار وجود ندارد و آموزش گواهینامه های معتبر جهانی مانند CompTIA Security+، CEH، CISM و CISSP در این دوره گنجانده شده است و شما را برای بهترین مشاغل ارائه شده در صنعت آماده می کند.

امانوئل موتوگوان پس از اتمام دوره آموزشی گواهینامه CISA، با افزایش 75 درصدی حقوق، شغل جدیدی پیدا کرد. در مورد سفر او در Simplilearn CISA Review ما اینجا بخوانید.

آیا در رابطه با این آموزش بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک سوالی دارید؟ اگر چنین کردید، لطفاً آن را در بخش نظرات این مقاله قرار دهید. تیم صعود به شما کمک می کند تا سوالات خود را در اولین فرصت حل کنید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه های اجتماعی، تلگرام، اینستاگرام و یوتیوب دنبال کنید.