همانطور که می دانید React.JS یک کتابخانه محبوب جاوا اسکریپت برای ساخت رابط های کاربری است. ReactJS توسط فیس بوک توسعه داده شد و اغلب برای ساخت اپلیکیشن های تک صفحه ای و اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود. یکی از مزایای استفاده از React.JS این است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اجزای قابل استفاده مجدد را ایجاد کنند که می تواند به طور قابل توجهی روند توسعه را سرعت بخشد. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که شما نیاز به ایجاد برخی از پروژه های دشوار و طولانی دارید؟ برای صرفه جویی در زمان و استرس باید از چند پلاگین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقالات، یادگیری React در سال 2023 با 5 روش اصولی و React.js چیست؟ چرا از ری اکت استفاده کنیم؟ را مطالعه کنید.

بنابراین، در این مقاله گروه آموزشی صعود، نگاهی به 5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023 خواهند داشت.

 

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

1. Apex Charts

Apex Charts یکی از بهترین گزینه ها برای نمودارهای JS/TS است که نسخه React خود را دارد. این گزینه‌ها و سفارشی‌سازی‌های متنوعی را برای نمودارها از جمله انواع نوار، پای و رادار فراهم می‌کند. از نظر طراحی، کتابخانه مبتنی بر نرمی و سازگاری است، همه اجزا به زیبایی متحرک و پاسخگو هستند. همه اینها و این واقعیت که استفاده آسان آنها در کنار اسناد قابل درک آسان آنها، Apex را به یک کتابخانه قوی برای همه توسعه دهندگان ReactJS تبدیل می کند که به دنبال ساخت داشبورد هستند.

در اینجا نمونه ای از کارت نمودار میله ای با استفاده از نمودارهای Apex آورده شده است:

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

2. Tanstack Data Table

Tanstack Data Table کتابخانه جدولی برای React است. نصب شده از طریق npm/yarn، فقط باید توابع و روش‌های آن‌ها را وارد کنید، به سادگی از یک مثال از مستندات آن‌ها استفاده کنید، استایل‌های خود را به آن اضافه کنید، داده‌ها را اصلاح کنید و آماده استفاده است. شما همچنین قابلیت های زیادی مانند فیلتر کردن، سفارش دادن، صفحه بندی و موارد دیگر در دسترس دارید. نحوه تفکر جداول (سازماندهی شده توسط ستون ها، در هر ستون سلول هایی که یک جزء خاص را تولید می کنند) باعث می شود روند توسعه یکپارچه شود. همه اینها، همراه با این واقعیت که افزونه برای سازگاری با Typescript ساخته شده است، آن را به قدرتمندترین کتابخانه جدول برای ReactJS تبدیل می کند.

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

3. React Calendar

این افزونه ای است که یک تقویم بسیار قابل تنظیم برای ReactJS ارائه می دهد. بسیاری از رابط‌های کاربری به تقویم نیاز دارند و انعطاف‌پذیری این تقویم React آن را به بهترین انتخاب برای یک تقویم کوچک تبدیل می‌کند، صرف نظر از اینکه از چه طرحی استفاده می‌کنید. دارای گزینه های مختلفی مانند صفحه بندی و محدوده تاریخ است.

در اینجا نمونه ای از کارت تقویم با استفاده از React Calendar آورده شده است:

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

4. React Dropzone

React Dropzone کتابخانه ای است که به شما امکان می دهد از جعبه دراپ زون استفاده کنید تا بتوانید فایل ها را آپلود کنید. در اصل ساده است، اما اگر با مقداری css استفاده شود و به یک پایگاه داده پیوند داده شود، دارایی باورنکردنی برای هر فرم پیچیده ای است که به فایل نیاز دارد.

در اینجا یک نمونه از کارت Dropzone با استفاده از React Dropzone آورده شده است:

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

 

5. React Kanban

چه کسی امروزه از لیست وظایف استفاده نمی کند؟ این کتابخانه یکی از بهترین گزینه‌ها را برای ایجاد یک kanban در اختیار شما قرار می‌دهد: گزینه‌های CSS سفارشی برای برد، کارت‌ها و ورودی‌ها، React Kanban همه چیز برای ایجاد یک برنامه مدیریت پروژه مبتنی بر وب/برنامه‌سازی فهرست‌سازی است.

در اینجا نمونه ای از کارت کانبان با استفاده از React Kanban آورده شده است:

5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023

 

به طور کلی، React.js یک ابزار قدرتمند برای ایجاد رابط کاربری است و این افزونه ها می توانند به شما کمک کنند تا توسعه و تولید React.js خود را به سطح بالاتری برسانید. در این مقاله گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی 5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023 پرداختند و توضیحات کاملی را در رابطه با هرکدام ارائه دادند همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع 5 افزونه و ابزار مفید ReactJS برای سال 2023 از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب دنبال کنید.