در مقالات و مطالب گذشته ی وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی روش های مخلف یادگیری زبان های برنامه نویسی و رشد فردی برنامه نویسی صحبت کردیم و روش مختلفی را در رابطه با این موضوع با شما به اشتراک گذاشتیم اما در این مقال گروه آموزش برنامه نویسی صعود قصد دارند تا به معرفی و بررسی 7 عادت توسعه دهندگان بسیار موثر بپردازند پس شما هم اگر قصد دارید تا  روند یادگیری برنامه نویسی خود را بهبود دهید در ادامه ی این مقاله همراه گروه آموزشی صعود باشید.

گذشته از خوش شانسی، عادات از دیگر عوامل تعیین کننده ای هستند که یک فرد موفق و یک فرد غیرموفق را از هم جدا می کنند. به همان اندازه که شانس مهم است، برخی از عادات باید شکل گرفته باشد تا فرد خوش شانس را به آن مرحله از آمادگی برای موقعیت مورد نظر برساند. به طور مثال در برنامه نویسی خوش شانس بودن تقریباً  چیز زیاد مهمی نیست، زیرا زمانی که که شما برای یادگیری صرف میکنید مهم تر است.

در برنامه نویسی، برای موفقیت یا بهتر شدن در آن روی شانس حساب نمی کنید، بلکه روی دانشی که در طول زمان جمع آوری کرده اید حساب می کنید. و این دانش فقط در یک روز از خواب بیدار نمی شود، بلکه یک عمر کار، مطالعه، کدنویسی، خواندن اسناد و غیره است. برنامه نویسی یک سفر است و برای اکثر برنامه نویسانی که می شناسم تقریبا تسلط بر این حرفه یک عمر طول می کشد.

بهتر است بگوییم برنامه نویسان یادگیرندگان مادام العمر هستند. برنامه نویسان هرگز یادگیری را متوقف نمی کنند، زیرا مانند ضرب المثلی که می گوید "وقتی یادگیری را متوقف می کنید می میرید"، بنابراین ما برنامه نویسیان دانش آموزان مادام العمر هستیم و چیزهای زیادی برای یادگیری داریم زیرا زبان های برنامه نویسی مانند فناوری تکامل می یابند. دوستان، بیایید در مورد برخی از عادت هایی صحبت کنیم که به شما به عنوان یک توسعه دهنده به رشد تصاعدی کمک می کند.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد میکنیم در رابطه با این موضوع حتما مقالات، برای یادگیری برنامه نویسی از چه زبانی شروع کنیم؟ و بهترین روش ها برای یادگیری برنامه نویسی در سال 2022 و بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023 را مطالعه کنید.

نکته: گروه آموزشی صعود در بعضی قسمت های این مقاله از کلمه برنامه نویس به جای توسعه دهنده استفاده خواهند کرد.

7 عادت خوب که باعث رشد برنامه نویسان می شود

 

7 عادت خوب که باعث رشد برنامه نویسان می شود

 

1.یک جدول زمانی  ترسیم کنید:

 مانند مدرسه، جدول زمانی برای ما به عنوان یک برنامه نویس مهم است، وگرنه زمان را از دست خواهیم داد. جدول‌های زمانی به ما کمک می‌کنند بدانیم چه زمانی برای کار جدی وارد رایانه‌مان می‌شویم، چه مدت در حال یادگیری/کار هستیم و روی چه چیزی کار خواهیم کرد. اگر در حال یادگیری یک زبان برنامه نویسی هستید، یک جدول زمانی برای خود ترسیم کنید. جدول زمانی به عنوان اولین قدم به شما کمک می کند تا اشیا را به حرکت در آورید، به شما کمک می کند تا آنچه را که خواهید آموخت و چگونه این چیزها را یاد خواهید گرفت، ساختار دهید. مهمترین مورد در جدول زمانی شما تعداد ساعاتی است که هر روز برای یادگیری آن زبان صرف خواهید کرد. هنگامی که این موارد را ترسیم کردید، مطمئن شوید که آنها را روز به روز دنبال می کنید و خواهید دید که در مدت زمان کوتاهی چقدر بهتر شده اید.

 

2.اشتباه کنید و بگذارید تجربیات شما از اشتباهات شما باشد:

 اشتباهات بخشی از زندگی هستند و آموختن از اشتباهات یک موهبت است. همانطور که می گویند "تجربه بهترین معلم است". این جمله درست است زیرا زندگی به شما یادآوری می‌کند که همان رویکردی را که اولین بار امتحان کردید و شکست خوردید را در پیش نگیرید. یادگیری از تجربیات در مغز ما می ماند و به ما کمک می کند تا راه بهتری برای نزدیک شدن به تلاش خود ابداع کنیم. تفاوت بین یک فرم کنترل شده و یک فرم کنترل نشده را فقط پس از تلاش بر روی هر دو یاد می گیرید.

 

3.ثابت قدم باشید:

 ثابت بودن برای شما بسیار مفید است، مهم ترینه ثابت قدم بود این است که چگونه مسیر یادگیری شما را افزایش می دهد. این مهمترین طرح کلی در این مقاله است، زیرا این کار برای شما بسیار مفید است. وقتی ثابت باشید، به شما کمک می‌کند کدهای بهتری بنویسید، به شما کمک می‌کند چیزهای زیادی را در زمان کوتاه‌تری بیاموزید، و به شما کمک می‌کند تا بدانید چقدر آموخته‌اید و چقدر بیشتر باید یاد بگیرید. اگر این تنها طرح کلی باشد که از بین همه طرح‌ها انتخاب می‌کنید، کافی است زیرا در مدت زمان بسیار کوتاهی، پیشرفت کوانتومی که انجام می‌دادید فراتر از انتظارات شما خواهد بود. این جادوی ترکیبی است که بهترین توسعه دهندگان را چه کسی و چه هستند می سازد. ما می توانم شرط ببندیم که این راز اکثر برنامه نویسان ارشد است.

 

4.یک مربی داشته باشید:

برنامه نویسی کار دشواری است، مگر اینکه شخص دیگری به شما از دروغ بگوید که برنامه نویسی کار ساده ایست. هر برنامه نویسی هنگام انجام پروژه های خود بارها و بارها به مشکل می خورد. این یکی از مواقعی است که داشتن یک مربی میتواند مفید باشد. یک مربی نه تنها زمانی که در کد گیر می کنید به شما کمک می کند، بلکه به شما کمک می کند تا با یک استراتژی یا تحلیل به شما در زمان کوتاه تری پروژه های خود را انجام دهید. فردی که شما به عنوان مربی خود انتخاب میکنید قطعا دورانی که شما در آن هستید را گذرانده است، و اکنون بسیار بهتر شده اند، بنابراین درک درد شما و راهنمایی برای کمک به شما برای عبور از آن  برایشان آسان تر است.

 

5.کار روی پروژه ها:

شما فقط با یادگیری، تماشای آموزش یا خواندن کتاب و مستندات در برنامه نویسی بهتر نمی شوید، بلکه با انجام و خراب کردن پروژه ها بهتر می شوید. یادگیری پروژه محور یک کلید مهم است. پروژه ها عمدتاً از نظر دامنه متفاوت هستند و با کار بر روی پروژه های مختلف، می توانید تکنیک ها و رویکردهای مختلفی را برای یک مشکل یاد بگیرید. همچنین، پروژه هایی را بر اساس سطح مهارت خود انتخاب کنید، نه پروژه هایی که خارج از لیگ شما هستند. بهترین راه برای یادگیری از طریق پروژه ها، پیشرفت در سطح دشواری پروژه ها است، معمولاً از مبتدی => تا متوسط ​​=> تا پیشرفته.

 

6. به دنبال یادگیری همه چیز نباشید:

شاخه به شاخه پریدن در همه مشاغل و در برنامه نویسی کارساز نیست. برنامه نویسی به عنوان یک حرفه کار آسانی نیست. زبان های برنامه نویسی هر از گاهی تکامل می یابند. فریمورک ها نیز هر از گاهی تغییر می کنند. پس با دیدن اینکه برنامه نویسی چقدر گسترده است و می تواند باشد، چگونه می خواهید همه آن را یاد بگیرید. یک مسیر را انتخاب کنید و نقشه راه را در آن مسیر دنبال کنید. یکی از اشتباهات بسیار بزرگی که برنامه نویسان مرتکب می شوند این است که قصد دارند در مدت کوتاهی برنامه‌نویس Fullstack شوند (به هر حال اشتباه خود را اصلاح کنید). ما این را یک اشتباه می نامیم زیرا ممکن است در طول سفر یادگیری در فرانت اند چیزهای زیادی برای یادگیری وجود داشته باشد و سپس در مدت زمان بسیار کوتاهی به یادگیری Backend بپردازید.  و بعد از آن متوجه می شوید که به نظر می‌رسد که Backend را بیشتر دوست دارید، اما بیشتر فرصت‌هایی که تا به حال به دست آورده‌اید از فرانت اند بوده است. بنابراین، یک مسیر را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

 

7. استراحت! استراحت!! استراحت!!!:

 پس از یادگیری و کار کردن، همیشه زمانی را به استراحت اختصاص دهید. فرسودگی شغلی یک معضل واقعی است و می تواند بیش از آنچه فکرش را بکنید به شما آسیب برساند. سعی کنید در حین یادگیری در فواصل زمانی استراحت کنید تا مغزتان اشباع نشود. استراحت به مغز شما کمک می‌کند تا آرام شود و بعد از آن بیشتر تمرین کنید.

همانطور که مشاهده کردید گروه آموزشی صعود در این مقاله به معرفی و بررسی 7 عادت خوب که باعث رشد برنامه نویسان می شود پرداختند و تجربیات خود را در مسیر یادگیری برنامه نویسی با شما به اشتراک گذاشتند همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع، 7 عادت خوب که باعث رشد برنامه نویسان می شود از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه های اجتماعی تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید.