در مقالات گذشته ی وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و برسی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و کتابخانه ی محبوب آن یعنی React پرداختیم، اما در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود لیستی از بهترین افزونه های VSCode که برای توسعه دهنده گان React ضروری است را به شما معرفی میکنند. پس اگر شما هم به موضوع 8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React علاقه مند هستید در این مقاله همراه گروه آموزشی صعود باشید. همچنین در ربطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله ی، Visual Studio Code چیست؟ مزایا و ویژگی های VS Code را مطالعه کنید.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

React این روزها بسیار محبوب است. هنگامی که صحبت از ساخت برنامه های وب ظاهری به میان می آید، این گزینه شماره یک است. شما می توانید با این کتابخانه شگفت انگیز به عنوان یک توسعه دهنده وب چیزهای بسیار جذابی ایجاد کنید.

علاوه بر آن، تقاضا برای توسعه دهندگان React همچنان در حال افزایش است. بسیاری از شرکت‌ها به React روی می‌آورند زیرا در ساخت وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی وب بسیار کارآمد است.

اکثر توسعه دهندگان React از VSCode به عنوان یک ویرایشگر متن یا یک IDE برای توسعه برنامه های React استفاده می کنند. به همین دلیل است که افزونه های مفید VSCode زیادی وجود دارد که می توانند از آنها برای بهره وری بیشتر و سرعت بخشیدن به روند توسعه خود استفاده کنند.

در این مقاله، گروه آموزش برنامه نویسی صعود تصمیم گرفتند لیستی از افزونه های بسیار مفید VSCode را به شما ارائه دهند که می توانید به عنوان یک توسعه دهنده React از آنها استفاده کنید.

 

1. قطعه‌های ES7 React/Redux/GraphQL/React-Native

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

این یک افزونه عالی است که تقریباً هر توسعه دهنده React از آن استفاده می کند. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی سینتکس و قطعه کد را برای React، Redux، Graphql و React Native ایجاد کنید.

بنابراین اگر می‌خواهید روند توسعه برنامه‌های React را تسریع کنید، این یک افزونه خوب برای شروع است. تقریباً 3 میلیون بارگیری و بررسی 5 ستاره دارد.

2. Prettier

بدون هیچ شکی، Prettier یک افزونه VSCode بسیار مفید است. این به شما امکان می دهد کد خود را در ساختاری زیبا و خوانا فرمت کنید. تقریباً 13 میلیون بارگیری و بررسی 4 ستاره دارد.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

3. Auto Import

Auto Import یک افزونه VSCode بسیار خوب است که به شما امکان می دهد تا به طور خودکار واردات را تکمیل کنید. اساساً ماژول های شما را به صورت خودکار وارد می کند و این عالی است زیرا ماژول ها همه جا در کد React هستند.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

افزونه Auto Import دارای بیش از یک میلیون بارگیری و بررسی 4 ستاره است.

4. Auto Rename Tag

Auto Rename Tag پلاگین خوبی است که به شما کمک می کند تا تگ های HTML و XML جفت شده را به طور خودکار تغییر نام دهید. همچنین در JSX برای کد React کار می کند. هنگامی که یک برچسب را تغییر نام می دهید، به طور خودکار نام تگ جفت شده را تغییر می دهد.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

باز هم، افزونه دارای بیش از 5 میلیون بارگیری و بررسی تقریباً 4 ستاره است.

5. Typescript React Code Snippets

اگر با React و TypeScript کار می کنید، این افزونه بسیار مفید است. این قطعه کدهای مفیدی را برای React در TypeScript در اختیار شما قرار می دهد.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

افزونه  Typescript React Code Snippets تقریباً 150000 بارگیری و بررسی 5 ستاره دارد.

6. React Pure To Class

React Pure To Class افزونه ای است که به شما امکان می دهد به راحتی کامپوننت های React خالص را بدون نیاز به بازنویسی کد توسط خودتان به اجزای کلاس تبدیل کنید.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

افزونه در حال حاضر فقط 45000 دارد، اما بررسی های 5 ستاره دارد که به این معنی است که بسیار مفید است.

7. Import Cost

Import Cost یک برنامه افزودنی عالی است که اندازه بسته های وارد شده را در کد شما در ویرایشگر نمایش می دهد. این برای توسعه دهندگان React بسیار مفید است زیرا آنها بسته های زیادی را نصب می کنند.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

افزونه دارای بیش از یک میلیون بارگیری با بررسی های 4 ستاره است.

8. ESLint

ESLint همچنین یک افزونه بسیار مفید است که به شما امکان می دهد خطاهای کد خود را پیدا کنید و به شما می گوید که از راهنماهای سبک پیروی کنید. بنابراین شما را مجبور به نوشتن کد بد نمی کند.

8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React

می توانید افزونه را در VSCode بررسی کنید و اسناد آنها را برای اطلاعات بیشتر بخوانید.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود  لیستی از 8 افزونه مفید VSCode برای توسعه دهندگان React را به شمتا ارائه دادند. اگر می خواهید روند توسعه خود را در VSCode سرعت بخشیده و برنامه های React را کارآمدتر توسعه دهید، این افزونه ها بسیار مفید هستند. همچنین شما میتوانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوع امروز یعنی 8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.