گروه آموزشی صعود در مقاله زیر یک طرح کلی برای بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک به شما ارائه می دهد. اطمینان از سودآوری و پایداری، اهداف اصلی هر کسب و کار کوچک، متوسط ​​یا بزرگ است. هر خانه تجاری قصد دارد بدون اتلاف وقت و پول و همچنین دستیابی به اولین گروه از مشتریان بالقوه، در معرض دید خود قرار گیرد. بنابراین زمانی که یک شرکت محلی کسب‌وکار کوچک خود را شروع می‌کند، ممکن است روش‌های سنتی تبلیغات مانند تبلیغات از طریق رادیو، تبلیغات رسانه‌های چاپی یا پست‌های کوپن و تابلوهای بزرگ در کنار جاده را انتخاب کند. اگرچه ممکن است بسته به جلب اعتماد مشتریان نتایج مثمر ثمری ارائه دهد، اما اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب برای افزایش فروش و سود در ساختار اقتصادی امروز مفید است. می تواند چشم انداز یک بازار بزرگ را فراهم کند که هیچ صاحب کسب و کاری نمی تواند نادیده بگیرد.همچنین در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا مقالات دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آیا یادگیری دیجیتال مارکتینگ نیاز به کارآموزی دارد؟ و دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آیا یادگیری دیجیتال مارکتینگ نیاز به کارآموزی دارد؟ را مطالعه کنید

نگاهی بر دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

نگاهی بر دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

اگرچه ممکن است برای یک استارت آپ جدید انتخاب هر روشی از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ که برای ترویج تجارت مفید باشد گیج کننده باشد. به همین دلیل است که کارآفرین باید قبل از ایجاد استراتژی بازاریابی برای پیاده سازی در تجارت، در مورد عرصه بازاریابی دیجیتال شفافیت داشته باشد.

قبل از پرداختن به بحث در مورد تاکتیک‌های مختلف ضروری برای کاربرد در کسب‌وکارهای کوچک، ضروری است که در مورد مزایای بازاریابی دیجیتال در کسب‌وکارهای کوچک بدانید.

چرا یک کارآفرین کسب و کار کوچک عرصه دیجیتال مارکتینگ را انتخاب می کند؟

مفهوم دیجیتال مارکتینگ به دلیل مزایای خاص آن رایج می شود.

این مورد به مشتری امکان می دهد تا مخاطبان زیادی را به روشی مقرون به صرفه هدف قرار دهد. زیرا کاربران آنلاین روز به روز در حال افزایش هستند و یافتن مشتریان بالقوه ساده ترین راه نسبت به روش های سنتی یا راه های محلی است.

این فرصتی را برای گسترش در بازار جهانی فراهم می کند.

این به ردیابی پاسخ های مشتریان و آگاهی از وضعیت فعلی بازار کمک می کند.

بزرگترین مزیت آن افزایش وفاداری به برند از طریق ایجاد رابطه با مشتریان است.

دامنه کسب و کار از طریق حضور آنلاین محدودیت دیواری را می شکند که ممکن است فقط با استفاده از روش های سنتی امکان پذیر نباشد. این امکان را به مشتریان ارائه می دهد تا در زمان مناسب خود به وب سایت دسترسی پیدا کنند تا محصول یا خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند. بنابراین تجارت 24×7 بدون هیچ وقفه ای در حال انجام است. امروزه افراد متبحر فناوری همیشه به موتور جستجوی گوگل برای آشنایی با هر محصول یا خدمات جدیدی وابسته هستند. بنابراین به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک توصیه می‌شود برای جلب توجه در نتایج موتورهای جستجوی مشتریان و تداوم در تکمیل بازار، یک وب‌سایت یا حضور آنلاین ایجاد کنند.

استراتژی های مختلف برای بازاریابی دیجیتال کسب و کارهای کوچک

اتخاذ استراتژی صحیح و اجرای دقیق آن، دانه های موفقیت در بازاریابی دیجیتال کسب و کارهای کوچک است. تاکتیک های مفید مختلفی وجود دارد که فرد می تواند قبل از ورود به کسب و کار به دست آورد. در ادامه گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی برخی از مهم ترین این تاکتیک ها می پردازد:

 

1. محتوای هوشمند

تولید محتوای مناسب که باید پر از اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات و همچنین شرکت برای مشتریان احتمالی باشد. زیرا محتوای باکیفیت یکی از راه های موثر برای جلب اعتماد مشتریان است که به ایجاد وفاداری به برند و افزایش درآمد کمک می کند.

محتوا باید بسیار تعاملی باشد تا توجه مشتریان را به خود جلب کند. انواع مختلفی از محتوای تعاملی مانند مسابقات، رای‌گیری آنلاین، آزمون‌ها، ارزیابی، اینفوگرافیک‌های متحرک وجود دارد که با موفقیت در مشاغل مختلف آزمایش می‌شوند. در گذشته بازاریابی محتوا توسط بروشورها و اسناد چاپی انجام می شد. اکنون مفهوم تغییر کرده است. در حال حاضر مقالات مختلف تجاری و محتوای تعاملی از ابزارهای مفید بازاریابی محتوا هستند.

 

2. بازاریابی رسانه های اجتماعی

از آنجایی که مردم تمایل بیشتری به حوزه رسانه های اجتماعی دارند و تعداد مخاطبان به سرعت در حال افزایش است، بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک تصمیم می گیرند به گرایش بازاریابی رسانه های اجتماعی بپیوندند. برای دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق رسانه‌های اجتماعی، شرکت‌های کسب‌وکار کوچک باید به طور منظم محتوا پست کنند و مشتریان را در مورد محصولات یا راه‌اندازی‌ها و خدمات جدید به‌روزرسانی کنند. آنها باید با مشتریان از جمله پاسخ به سؤالات و رسیدگی به شکایات تعامل داشته باشند. رسانه های اجتماعی بستری هستند که به ایجاد رابطه با مشتریان کمک می کند و مخاطبان جدید را به مشتریان بالقوه تبدیل می کند.

 

3. ایجاد محتوای ویدیویی و برگزاری وبینار

امروزه ارائه محتوای ویدئویی به یکی از ابزارهای مفید دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است. بازاریابان آن را راه موثرتری برای جذب مخاطب می دانند. ویدیو جذاب‌تر است زیرا تمام اطلاعات مفید را در مدت زمان کوتاهی ارائه می‌کند و حتی مخاطب می‌تواند به راحتی با بازاریاب چت کند که برای تقویت رابطه اعتماد و وفاداری حمایت می‌کند.

وبینار راه دیگری برای جذب مخاطبان از طریق ارائه، نمایش و بحث است. اگرچه در کسب و کارهای کوچک چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما می تواند راهی موثر برای کسب تبلیغات و درآمد بیشتر باشد.

 

4. طراحی وب سایت تجاری قابل اجرا

وب سایت تجاری باید مشتری محور باشد که بتواند بازدیدکنندگان را به مشتریان بالقوه تبدیل کند. باید کاربرپسند باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی به تمام عناصر موجود در وب سایت دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، اگر کسی به محصول یا خدمات علاقه مند باشد، خدمات مشتری همیشه برای ارائه اطلاعات در دسترس خواهد بود. آدرس مؤسسه محلی و شماره تلفن باید در وب سایت ذکر شود.

 

5. فهرستی از مشتریان هدف برای بازاریابی ایمیلی تهیه کنید

گاهی اوقات بازاریابی ایمیلی نسبت به بازاریابی رسانه های اجتماعی پاسخگو تر می شود که در دراز مدت نتایج سازنده ای را ارائه می دهد. بازاریابان کسب و کارهای کوچک باید از ابتدا فهرستی از مشتریان بالقوه تهیه کنند، زیرا به آنها اطمینان می دهد که یک کانال قابل اعتماد و رابطه شخصی با مخاطبان ایجاد کنند. از طریق ایمیل، مشتریان از به‌روزرسانی‌های آتی محصولات و کوپن‌های مختلف تخفیف یا خدمات‌محور برای ورود مطلع می‌شوند.

 

6. قابل مشاهده بودن در نتایج موتور جستجو

شرکت‌های تجاری کوچک باید با شرکت‌های بزرگ برای دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو رقابت کنند. به همین دلیل است که آنها باید محتوای بالایی تولید کنند که در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد.

 

7. وب سایت مناسب برای موبایل

وب سایت کسب و کار باید به گونه ای طراحی شود که با موبایل سازگار باشد، بدون ایجاد سردرگمی با سرعت بالا بارگذاری شود. زیرا بسیاری از مشتریان از دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی دارند. بازاریابی موبایلی به همان اندازه برای دستیابی به مشتریان بالقوه موثر است.

بازاریابی دیجیتال دامنه ای است که به طور مداوم در حال تغییر است. بازاریابان کسب و کارهای کوچک باید از روندهای در حال تغییر استراتژی های بازاریابی برای حفظ خود در بازار رقابتی مطلع شوند.

 

در مقاله ی نگاهی بر دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی راهکار های مناسبی برای ورود مشاغل کوچک و استارت آپ های کوچک به دیجیتال مارکتینگ پرداختند. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع نگاهی بر دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک از قسمت نظرات و شبکه های اجتماعی گروه آموزشی صعود با کارشناس مربوط به در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید صعود را در شبکه ها و رسانه های اجتماعی تلگرام ، اینستاگرام و یوتیوب دنبال کنید.