در مقالات و مطالب گذشته وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی هوش مصنوعی یا AI و ابزار هایی که در همین اواخر مانند ChatGPT برای آن ارائه شد صحبت کردیم اما در این مقاله کارشناسان تیم آموزش برنامه نویسی صعود قصد دارند تا به توضیح هوش مصنوعی برای مبتدیان به همراه 3 نکته مهم برای دانستن بپردازند پس اگر شما هم علاقه مند به بحث هوش مصنوعی هستید در این مقاله همراه گروه آموزشی صعود باشید.

 

 بیشتر بخوانید: در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقالات، هوش مصنوعی چیست؟ همه چیز درباره هوش مصنوعی و  نحوه استفاده از ChatGPT در VScode و 7راه برای کسب درآمد با chatGPT ابزار قدرتمند هوش مصنوعی 2022 و 6 ابزار رایگان هوش مصنوعی که هر توسعه دهنده به آن نیاز دارد را مطالعه کنید.

 

هوش مصنوعی AI برای مبتدیان 3 نکته مهم برای دانستن

 

هوش مصنوعی. واقعاً در اطراف ما وجود دارد، حتی اگر شما متوجه آن نباشید. آن ربات‌های کمک آنلاین که فقط قبل از اتصال شما به یک نماینده خدمات مشتری واقعی به شما کمک می‌کنند؟ هوش مصنوعی برخی از بزرگترین پلتفرم های آنلاین شکار شغل به هوش مصنوعی متکی هستند. Google Maps ممکن است قوی ترین نمونه هوش مصنوعی باشد که اکثر مردم در سراسر جهان بدون اینکه متوجه شوند از آن استفاده می کنند. سازنده لوگو نیز در دسته ای مشابه قرار می گیرد. حقیقتاً، هوش مصنوعی در هر مرحله در این دنیای مدرن وجود دارد و این مدت طولانی‌تر از آنچه که بیشتر می‌دانند وجود داشته است. اما اگر کسی در خیابان به سراغ شما آمد و از شما خواست تا یک تعریف مفهومی، فهرستی از کاربردهای عملی، یا آنچه آینده هوش مصنوعی به ارمغان خواهد آورد، بپرسد، آیا می‌توانید پاسخی واضح و غیرقابل اعتراض بدهید؟

اگر به هر یک یا همه آن سؤالات پاسخ منفی دادید، این مکان مناسب شماست! در اینجا، می‌توانید پاسخ این سوالات را بدون نیاز به مرتب کردن تعداد زیادی از پاسخ‌هایی که گوگل احتمالاً به آن‌ها می‌دهد بیابید. درادامه گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی سه ​​نکته مهم که باید به عنوان یک مبتدی هوش مصنوعی بدانید را در اختیارتان قرار میدهد.

 

 هوش مصنوعی برای مبتدیان 3 نکته مهم برای دانستن

 

یک تعریف مفهومی

مطمئناً شما با ایده هوش انسان – یا توانایی طبیعی مشاهده، به خاطر سپردن، پردازش، سازگاری و رشد از دیدگاه ذهنی آشنا هستید. شاید در آن شرایط با آن آشنا نباشید، اما این ایده هنوز پابرجاست - مهارت‌های هوش انسانی شما به شما این امکان را داده است که این نوشته را بخوانید. در یک سطح بسیار ساده، این همان هوش مصنوعی است، به جز یک چیز. تمام توابع ذکر شده در بالا یک شبیه سازی است که در یک کامپیوتر انجام می شود که توسط انسان طراحی شده است. اگر این باعث می شود که هوش مصنوعی به هر نحوی صدا را محدود کند، آن فکر را برای یک ثانیه نگه دارید. در عوض، به سادگی متوجه شوید که هوش مصنوعی این توانایی را دارد که کاملاً مستقل از تعامل انسانی کار کند و در عین حال در کار خود نیز بهبود یابد.

این جنبه اخیر اغلب به عنوان یادگیری ماشینی شناخته می شود. بسیاری از سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند حجم عظیمی از داده‌ها را دریافت کنند، آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنند و الگوهای رفتاری خود را تغییر دهند تا هر آنچه که داده‌ها به من نیاز دارند را بهتر تطبیق دهند. اگرچه، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید این نمونه‌های هوش مصنوعی تنها قادر به برنامه‌ریزی سازندگان هستند. بنابراین، نیازی به نگرانی در مورد ربات های حساس در این مورد نیست.
 

کاربردهای عملی

با توجه به اینکه به نظر می رسد هوش مصنوعی این قدرت طبیعی را در مورد آن دارد، ممکن است فکر کنید منطقی است که بیش از چند برنامه واقعاً شگفت انگیز برای این فناوری وجود داشته باشد. شما حق خواهید داشت که به این فکر کنید. آن خودروهای خودران که اخیراً متداول شده‌اند و قول می‌دهند کل کشورها را بدون راننده کنند؟ هوش مصنوعی البته، ممکن است چند اشکال وجود داشته باشد که باید قبل از رسیدن به چنین اهداف عالی، آن را برطرف کرد. اما اساس آن وجود دارد. علاوه بر این، می‌توانید به چیزی شبیه به نحوه استفاده از هوش مصنوعی در دنیای مالی اشاره کنید - این هوش مصنوعی اکنون کاربرد گسترده‌ای دارد و به شرکت‌های عظیم کمک می‌کند تا مسائلی مانند تقلب را شناسایی کنند.

 اما صبر کنید، این همه چیز نیست. هوش مصنوعی در دنیای بازی ها نیز به یک عنصر اصلی تبدیل شده است. اسکریپت‌های شطرنج بازی هوش مصنوعی معمولاً برای کمک به متخصصان برای آموزش توانایی هوش مصنوعی برای پیش‌بینی و تطبیق کوتوله‌ها با ذهن انسان استفاده می‌شوند. برای شطرنج بازان، واقعاً هیچ گزینه تمرینی بهتری وجود ندارد. اگرچه، اگر می‌خواهید یک بازی Monopoly را روی تلفن خود انجام دهید، هوش مصنوعی نیز در آن وجود دارد. بنابراین واقعاً چیزی برای همه وجود دارد.

 

آینده

با خواندن مطالبی که تا این لحظه دارید، ممکن است سؤال داغ دیگری برای شما پیش بیاید - بعد از آن چیست؟ حقیقت این است که فقط زمان مشخص خواهد کرد. تقریباً 70 سال پیش بود که اولین تکرار هوش مصنوعی زمانی به وجود آمد که دانشمندان کامپیوتری ساختند که می توانست چکرز را بازی کند. اکنون ما هوش مصنوعی داریم که وظایف سرمایه گذاری مالی را انجام می دهد و حتی طیف گسترده ای از محصولات فیزیکی را می سازد. اگر بخواهید روی جایگاه فناوری هوش مصنوعی تا 70 سال دیگر شرط بندی کنید، احتمالاً پولی از بین می رود - آسمان با هوش مصنوعی حد و مرز است و نوآوران مطمئناً این محدودیت را تا آنجا که ممکن است پشت سر خواهند گذاشت.

 

نتیجه

 هوش مصنوعی احتمالاً پیشرفته ترین فناوری روی کره زمین است. مثال های بالا باید گواه این موضوع باشد. اما اگر این شواهد کافی نیست، فقط باید در مورد هوش مصنوعی بیشتر بخوانید. در واقع، این کاری است که باید اغلب انجام دهید، زیرا ممکن است زمانی فرا برسد که حتی بیشتر جامعه بر آن تکیه کنند. در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی هوش مصنوعی برای مبتدیان: 3 نکته مهم برای دانستن پرداختند و آن را به طور کامل برای شما شرح دادند همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با هوش مصنوعی برای مبتدیان 3 نکته مهم برای دانستن از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید صعود را در شبکه های اجتماعی یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.