در مقالات چگونه یک برنامه نویس شویم؟ و ده مهارت برای برنامه نویس بهتری بودن نکات مهمی را در رابطه با بهبود روند پیشرفت شما بیان کردیم و بعد از مطالعه ی این مقالات شیوه و سبک برنامه نویسی شما تغییر خواهد کرد. اما در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود قصد دارند تا راهکاری برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارائه دهند تا سرعت خود را در انجام پروژه های خود افزایش دهند، پس اگر شما هم جزو این دسته از برنامه نویسان و یا توسعه دهندگان هستید در مقاله چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری همراه گروه آموزشی صعود باشید.

چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری

چه در حال حاضر در رشته علوم کامپیوتر به دنبال مدرک هستید، چه یک کهنه سرباز  که از لایحه GI برای انتخاب ماموریت بعدی خود استفاده می‌کند، یک توسعه‌دهنده خودآموخته یا یک دانشجوی کدنویسی، تسلط بر مهارت برنامه‌نویسی یک مبارزه همیشگی است. برای کمک به یادگیری در اینجا گروه آموزش برنامه نویسی وب سایت صعود به 7 نکته حیاتی برای افزایش سرعت و بهره وری در کد نویسی را به شما ارائه می دهد.

چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری

1. یاد بگیرید چگونه سریعتر کد نویسی کنید

با هر موضوع جدید، هر چه زودتر شروع به بازی با کد کنید، سریعتر مفاهیم داده شده را یاد خواهید گرفت. حتی اگر یک فصل کامل از خواندن را دنبال کنید و موضوعی مانند حلقه‌ها ساده به نظر می‌رسد. بنابراین یک میمون می‌تواند این کار را انجام دهد وقتی برای اولین بار وظیفه پیاده‌سازی کد را بر عهده دارید، همچنان سر خود را می‌خراشید.

نکته: در حین بررسی مطالب، یک پروژه بسازید. یک پروژه شخصی اغلب بهترین نقطه شروع است.

2. اصول برنامه نویسی را برای به دست آوردن دانش اصلی برنامه نویسی بیاموزید

اصول برنامه نویسی هر چقدر هم که در ابتدا ابتدایی به نظر برسند، همیشه باید در اولویت قرار گیرند: هرچه بهتر آنها را درک کنید، یادگیری مفاهیم پیشرفته تر آسان تر است.

نکته: پیشنهاد میکنیم تا در رابطه با موضوع چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری مقاله ی، چگونه برنامه نویس بهتری شویم؟ را مطالعه کنید

3. کد نویسی با دست "شاید الان با خودتون بگین این دیوونه شده داره چی میگه!"

استفاده از مانیتورهای بزرگ تر، کامپیوتر نازک‌تر و هارد دیسک‌های سبک‌تر زبان‌های برنامه‌نویسی قوی‌تر می‌شوند، اما همچنان کدنویسی دستی یکی از موثرترین روش‌ها برای یادگیری برنامه‌نویسی است. چه روی تخته وایت برد باشد چه روی نوت بوک، کدنویسی به صورت دستی نیازمند احتیاط، دقت و هدف بیشتری در پشت هر خط کد است. زیرا برخلاف رایانه، نمی‌توانید کدهای دست‌نویس را در وسط برگه اجرا کنید تا بررسی کنید که آیا کار درست است یا خیر. اگرچه این محدودیت زمان‌برتر است، اما شما را به یک توسعه‌دهنده اساساً قوی‌تر، هم در کلاس درس و هم در بازار کار تبدیل می‌کند.

چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری

برای امتحانات کالج و مصاحبه های فنی - یکی از اجزای مهم فرآیند مصاحبه شغلی - باید به صورت دستی کد نویسی کنید، زیرا نه تنها برای یادگیری خوب است، بلکه به عنوان آزمون نهایی برای مهارت یک برنامه نویس شناخته شده است. پس زود شروع کنید و به این تمرین قدیمی عادت کنید. حالا متوجه شدین منظورم چیه!

4. برای کدنویسی کمک بخواهید. شما به این کار نیاز خواهید داشت.

همانقدر که تبدیل شدن به استیو جابز بعدی به تنهایی عالی است، واقعیت این است که مردم با مربیان و بازخورد همسالان سریع‌تر یاد می‌گیرند. چیزی که ممکن است مانند یک اشکال یا موضوع غیر قابل حرکت به نظر برسد، می تواند به سرعت با یک جفت چشم تازه یا تفسیر جدیدی از موضوع کاهش یابد. چه آنلاین باشد و چه حضوری، ترول ها را نادیده بگیرید و از درخواست کمک نترسید، زیرا هر برنامه نویسی قبلاً جای شما بوده است. علاوه بر این، بیشتر توسعه دهندگان عاشق کدنویسی هستند، و اگر از چیزی وجود دارد که افراد پرشور از آن لذت می برند، این است که دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

نکته: Stackoverlfow و Learn programming معادن طلا برای کمک به برنامه نویسی آنلاین هستند.

چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری

5. به دنبال منابع آنلاین بیشتری باشید. حجم زیادی از محتوا مفید در آنها وجود دارد

اگر مفهوم خاصی منطقی نیست، چه در یک کتاب درسی یا در طول سخنرانی کلاس، اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و به دنبال منابع آنلاین جایگزین برای یادگیری همان محتوا باشید. هر کس به طور متفاوتی یاد می گیرد، و فقط به این دلیل که یک منبع منطقی نیست، به این معنی نیست که مشکلی در شما وجود دارد. به این معنی است که شما با تحویل مطالب کلیک نمی کنید. منابع آنلاین برای یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر بی پایان هستند و همیشه آموزش یا توضیح وبلاگ وجود دارد که مطالب را کاملاً واضح می کند.

نکته: قدرت جستجو را دست کم نگیرید.

6. فقط نمونه کد را نخوانید. سعی کنید آن را سرهم کنید!

خواندن کد نمونه برای درک نحوه عملکرد آن کافی نیست. برای ایجاد یک درک واقعی، باید در واقع کد را اجرا کرده و با آن سرهم بندی کنید. با اضافه شدن نظرات و دستورالعمل ها، کد نمونه بسته بندی می شود تا توسط خواننده قابل مشاهده و درک باشد. اما در واقعیت، تکرار آن از ابتدا بسیار دشوار است. خواندن مساوی با فهمیدن نیست و در واقع تلاش برای نوشتن کد خود یا حداقل اجرای آن، روند یادگیری را بسیار تسهیل می کند.

7. هنگام اشکال زدایی استراحت کنید

هنگام اشکال زدایی، به راحتی می توان ساعت ها از سوراخ خرگوش پایین رفت و هیچ تضمینی وجود ندارد که مشکل را برطرف کنید. برای جلوگیری از این امر، بهتر است چند ساعت از آن فاصله بگیرید و با چشم اندازی تازه برگردید. این نه تنها یک راه تضمینی برای کمک به حل مشکل است، بلکه ساعت‌ها از سردرد نیز در امان خواهید بود. بنابراین اگر کمک در دسترس نیست. برای لمس نکته قبلی ما در مورد مشاوره  در نظر بگیرید که برای پاک کردن ذهن خود استراحت کنید و بعداً برگردید. در این میان، این اشکال راه به جایی نخواهد برد، و شما حداقل سلامت عقل مورد نیاز را برای بهبود بهره وری بازیابی خواهید کرد.

چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری (2)

کلام اخر

آرام باشید و سریعتر کدنویسی را یاد خواهید گرفت

با وجود این 7 نکته، مهمترین عنصر برای یادگیری سریعتر برنامه نویسی این است که اعتماد به نفس داشته باشید. برای انجام این کار، باید انتظار شکست مکرر را داشته باشید و نسبت به پیشرفت خود صبور باشید. زیرا متخصص شدن در هر کاری مستلزم کار سخت و زمان است. و اگر حتی یک شک ذهن شما را مختل کرد، به یاد داشته باشید که هر برنامه نویسی قبلاً در این مسیر قرار داشته است. هیچ یک از آنها بیشتر از شما قصد توسعه دهنده شدن را نداشتند. در هر مسیری که در حال حاضر در آن هستید، چه دانشگاه باشد و چه برنامه نویسی، تنها مانع موفقیت، اخلاق کاری و اعتماد به نفس شما برای استقامت است.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی نکات مهمی برای افزایش سرعت و کارایی در برنامه نویسی به شما معرفی کردند. همچنین شما میتوانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوع چگونه سریعتر کدنویسی کنیم؟ 7 نکته برای افزایش بهره وری از قسمت نظرات با کارشناسان وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود بیان کنید.در صورت تمایل می توانید صعود را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.