تبدیل شدن به یک طراح وب آنقدر ها هم که فکر میکنید کار سختی نیست، این نکته را باید اول از همه چیز مد نظر داشته باشید که برای یادگیری طراحی وب نیاز دارید تا اصول اولیه آن را بیاموزید، گروه آموزشی صعود در مقاله ی چگونه طراحی وب را یاد بگیریم؟ را همه چیزهایی را که برای شروع باید بدانید را گردآوری کرده اند. پس اگر شما هم مشتاق به یادگیری حرفه ی طراحی وب هستید در مقاله ی چگونه طراحی وب را یاد بگیریم؟ با گروه آموزشی صعود همراه شوید.

 حرفه ی طراحی وب جنبه های متفاوت و مختلفی دارد و انتخاب این که شما از کجا باید شروع کنید کار آسانی نیست. گروه آموزشی صعود قصد دارند تا کارها را برای شما آسان‌تر کنند و انبوهی از اطلاعات مفید را برای کمک به شما در راه تبدیل شدن به یک طراح وب در اختیار شما قرار دهند.

 

چگونه طراحی وب را یاد بگیریم؟

 

در ادامه به اصول اولیه و مهمی که برای یادگیری طراحی وب نیاز است می پردازیم:

 

1. طراحی بصری

ممکن است به نظر برسد که برای یک طراح وب بودن به دانش طراحی نیاز دارید، اما این دقیقاً به چه معناست؟ خوب، طراحی وب در واقع زیر مجموعه ای از حوزه گسترده ی طراحی بصری است، بنابراین منطق یادگیری را از اینجا شروع می کنیم. طراحی بصری روی محصولات دیجیتال تمرکز دارد و شما را برای موفقیت در مشاغل طراحی، از جمله طراحی وب، آماده می کند. هنگامی که طراحی بصری را یاد می گیرید، اصول اساسی طراحی را که برای یک طراح وب بودن نیاز دارید می آموزید.

 

2. تجربه کاربری UX

UX مخفف تجربه کاربری یا احساس (آرامش، ناامیدی و غیره) افراد هنگام استفاده از یک وب سایت است. مهم‌تر از همه، طراحی UX در رابطه حس نزدیکی کاربر به وبسایت شما و کاربر پسند بودن حرف اول را میزند. چگونه میتوانید وب سایتی طراحی کنید که تمام توجه کاربر را جلب کند؟ برای انجام این کار، در مورد کاربران خود تحقیق می‌کنید و «پرسونا» (نمایه‌های کاربران ایده‌آل خیالی) ایجاد می‌کنید. شما صفحات و محتوا را با نقشه ی سایت یا سایت مپ ترسیم خواهید کرد و مسیری را که کاربران در سایت شما طی می‌کنند در جریان‌های کاربری مشخص خواهید کرد. به عنوان مثال، آیا مخاطبین شما همیشه مستقیماً روی رسانه های اجتماعی کلیک می کنند؟ یا فقط به دنبال اطلاعات تماس هستند؟ و همینطور شما از طراحی ریسپانسیو برای محاسبه اندازه های مختلف صفحه و بهبود عملکرد برای همه کاربران  با صرف نظر از دستگاه ها یا device هایشان استفاده خواهید کرد.

 

 ux

 

3. طراحی گرافیک و نرم افزار طراحی وب

مانند هر حرفه ای، به عنوان یک طراح وب برای انجام کار خود به ابزارهای مناسب نیاز دارید. درک کردن راه و روش خود در مورد استانداردهای صنعت طراحی وب و طراحی گرافیک در هر مورد مفید و در بسیاری از موارد حیاتی خواهد بود. در حالی که طراحی یک وب سایت را می توان مستقیماً در یک مرورگر وب انجام داد، ابزارهایی مانند Adobe Photoshop ،Adobe Illustrator ،Sketch و Figma در طراحی گرافیک و طراحی وب برای عملکردهای مهم شغلی مورد استفاده قرار می گیرند: ایجاد موکاپ، طراحی دارایی ها (لوگوها و تصاویر فکر کنید) و ... دوره، اصلاح و بهبود عکس ها.

 

 4. HTML

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا برای تبدیل شدن به یک طراح وب، آیا باید نحوه کدنویسی را بدانید؟ شاید تصور نمی کردید که طراحان وب نیاز به دانستن هر کدی داشته باشند، اما مقداری مهارت فنی لازم است. امروزه برای اکثر مشاغل طراحی، کمی آشنایی با HTML و CSS انتظار می رود. HTML مخفف HyperText Markup Language است که زبان نشانه گذاری یا کد نویسی است که برای قرار دادن محتوا در صفحه وب و ایجاد ساختار در قسمت فرانت یا سمت کاربر استفاده می شود. این بدان معناست که چگونه می توانید تعدادی از کلمات را به عنوان، پاراگراف و پاورقی تبدیل کنید. و همچنین نحوه دریافت محتوا: مانند عکس‌ها، ویدیوها و گرافیک‌ها در یک وب‌سایت است.

 

html

 

5. CSS

(CSS) Cascading Style Sheets یک زبان کد ‌نویسی است که به مرورگرها می‌گوید چگونه HTML را برای یک صفحه وب قالب‌بندی و سبک‌دهی کنند. به عبارت دیگر، این چیزی است که باعث می شود تمام متن و سایر محتواها خوب به نظر برسند و طراحی مناسبی داشته باشند. با CSS، می‌توانید رنگ‌ها را تنظیم کنید، فونت‌ها را تغییر دهید، یا یک پس‌زمینه خیره‌کننده اضافه کنید  و خیلی چیزهای دیگر! اینجاست که چشم شما برای طراحی واقعاً می درخشد و چگونه می توانید مهر خلاقانه خود را در هر سایتی که ایجاد می کنید قرار دهید.

 

چگونه طراحی وب را یاد بگیریم؟ 

 

6. مدیریت زمان

چه علاقه مند به یادگیری طراحی وب به صورت آزاد یا کار در یک شرکت باشید، برای اینکه یک طراح وب موفق باشید، باید از برنامه و پروژه های خود مطلع باشید. مدیریت زمان می تواند به معنای آشنایی با برنامه های بهره وری مانند لیست وظایف یا تقویم باشد یا، به ویژه اگر در یک سازمان بزرگ هستید، ابزارهای مدیریت پروژه مانند: Trello یا JIRA را یاد می گیرید. هر ابزاری که باشد، تسلط بر هنر اولویت‌بندی و ردیابی کارتان برای موفقیت (و سلامت عقل!) شما در دنیای شلوغ طراحی وب ضروری است.

 

7. مهارت های ارتباطی

در ارتباط ماندن و رساندن نقطه نظرات خود نیز مهارت هایی است که یک طراح باید داشته باشد. شما نمی توانید از ساختن وب سایت ها بدون ارتباط مناسب با کاربر امرار معاش کنید. شما باید مشتریان را در مورد پیشرفت پروژه هایشان به روز نگه دارید، به علاوه ایده ها را مطرح کنید و خلاقیت های خود را توضیح دهید. حتی ممکن است از شما خواسته شود که برای سایت‌ها کپی‌نویسی یا ویرایش انجام دهید، به خصوص اگر یک وب سایت فروشگاهی باشد. بنابراین روی مهارت‌های نوشتاری و ارائه‌ی خود تمرکز کنید و مطمئن باشید که هدف خود را با مشتریان و همکارانتان به اشتراک می‌گذارید.

 

8. SEO / دیجیتال مارکتینگ / رسانه های اجتماعی

مهارت سئو (بهینه سازی موتور جستجو)، بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی ممکن است به نظر برسد که بیشتر برای یک بازاریاب یا فروشنده است تا طراحان وب. اما، از آنجایی که اینترنت راهی است که امروزه بسیاری از شرکت‌ها می‌فروشند، باید سر خود را هم دور آن‌ها بپیچید. حتی دانستن اصول اولیه هر یک و در نظر گرفتن آنها برای مشتریان و سایت های خود، شما را به مسیر طولانی در سفر طراح وب خود می رساند.

 

9. مدیریت کسب و کار / مشتری

و به عنوان یک کارمند یا به عنوان یک فریلنسر، درک نتیجه به شما کمک می کند مطمئن شوید که شما یا شرکتتان سودآور و پایدار هستند. لازم نیست برای MBA خود به عقب برگردید، اما باید ایده ای در مورد اهداف و امور مالی کارفرما یا کسب و کار خود داشته باشید تا بتوانید از آنها برای هدایت کار خود استفاده کنید. و اگر مستقیماً برای مشتریان طراحی می‌کنید، باید برنامه‌ای داشته باشید تا مطمئن شوید که جریان نقدی و پروژه عقب مانده شما در کوتاه‌مدت و بلندمدت سالم و قابل انجام است.

در این مقاله گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی یک سری از اصول مهم که برای طراحی وب نیاز دارید تا آنها رعایت کنید پرداختند. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع چگونه طراحی وب را یاد بگیریم؟ از قسمت نظرات یا پل های ارتباطی ما تلگرام، اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک بگذارید.