Python یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که توسط گروه آموزشی صعود بارها به شما معرفی شده است. همانطور که می دانید پایتون می تواند هر کاری را از توسعه گرفته تا تجزیه و تحلیل آماری انجام دهد و همچنین کتابخانه های استاندارد زیادی در اختیار شما قرار می گیرد. در این مقاله تیم آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023 می پردازند.

بیشتر بخوانید: در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقالات، نحوه یادگیری پایتون در سال 2023 ، 5 دلیل برای یادگیری پایتون در سال 2023 ، برنامه نویسی شی گرا در پایتون مقدمه ای بر OOP در پایتون ، Python چیست؟ همه چیز درباره ی پایتون را مطالعه کنید.

 

بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023

 

در ادامه گروه آموزشی صعود به معرفی و بررسی بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023 میپردازند:

 

1. OS

فرض کنید می خواهید با سیستم عامل از طریق کد تعامل داشته باشید، کتابخانه OS کمک زیادی به شما می کند. شما می توانید فهرستی از دایرکتوری و همچنین تغییر نام، حذف یا هر چیز دیگری با کد ایجاد کنید.

import os


os.getcwd() # get current directory

os.listdir() # list current directory

os.listdir('/Users/mohamadamzar/code') # list specific directory

os.rename(old_filename, new_filename) # rename file

 

بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023

 

2. requests

می توانید از درخواست ها برای تعامل با API استفاده کنید. این روش REST API مانند GET ،POST ،PUT و DELETE را ارائه می دهد. اگر به توسعه علاقه دارید، باید بدانید که چگونه از کتابخانه ها استفاده کنید.

 

3. BeautifulSoup

با استفاده از BeautifulSoup می توانید استخراج داده ها (HTML و XML) را به راحتی انجام دهید. این داده ها را با قالب بندی زیبا تجزیه می کند. می توانید آن را با برچسب و div استخراج کنید. شما نیازی به نگرانی در مورد برچسب پیچیده ندارید. با استفاده از کتابخانه قابل حل است. جاوا اسکریپت؟ فقط با جاوا اسکریپت ساده قابل اجرا خواهد بود.

بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023

 

4. cv2/opencv

کتابخانه جالب برای امتحان می تواند با تصویر تعامل داشته باشد. تصویر را بخوانید و نمایش دهید، آن را به مقیاس خاکستری تبدیل کنید، تصویر را از پیوند ذخیره کنید، یک دایره در تصویر ایجاد کنید و بسیاری موارد دیگر.

import cv2
img = cv2.imread('range-rover.png', cv2.IMREAD_COLOR)

 

5. pandas

Pandas یک کتابخانه برای تعامل با چندین منبع داده است. شما نه تنها می توانید داده ها را بخوانید، بلکه می توانید داده ها را تجزیه و تحلیل و دستکاری کنید. برای تحلیلگر داده، می توان از آن برای جدال و تمیز کردن داده ها استفاده کرد. همچنین، می توانید ETL ساده را با استفاده از پانداها کشف کنید.

 

در این مقاله گروه آموزشی صعود به معرفی و برسی بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023 پرداختند و کارای هرکدام را برای شما شرح دادند همچنین شما میتوانید سوالا ت خود را در رابطه با بهترین کتابخانه های پایتون در سال 2023 از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه ها و رسانه های اجتماعی تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید.