پلاگین یک افزونه نرم افزاری یا add-on است که بر روی یک برنامه نصب می شود و قابلیت های آن را افزایش می دهد. به عنوان مثال، اگر می خواهید ویدیویی را در یک وب سایت تماشا کنید، ممکن است برای انجام این کار به یک افزونه نیاز داشته باشید. در صورتی که افزونه یا پلاگین نصب نشده باشد، مرورگر ما نحوه پخش ویدیو را متوجه نخواهد شد.

کد ویژوال استودیو که معمولاً به آن VS Code نیز گفته می شود، یک ویرایشگر کد منبع است که توسط مایکروسافت برای ویندوز، لینوکس و mac OS ساخته شده است. قابلیت و ویژگی‌های VSCode شامل پشتیبانی از اشکال‌زدایی یا Debugging، برجسته‌سازی نحو یا syntax highlight in ،intelligent code completion ،snippets ،code refactoring و Git تعبیه‌شده است.

افزونه‌های VS Code به شما امکان می‌دهند زبان‌ها، اشکال‌زداها و ابزارهایی را به نصب خود اضافه کنید تا از گردش کار توسعه خود پشتیبانی کنید. مدل توسعه‌پذیری غنی VS Code به نویسندگان برنامه‌های افزودنی این امکان را می‌دهد که مستقیماً به رابط کاربری VS Code متصل شوند و از طریق همان APIهایی که توسط VSCode استفاده می‌شوند، به عملکرد کمک کنند.

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

در مقاله ی، بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP ما گروه آموزش برنامه نویسی صعود قصد داریم تا نحوه آماده سازی VSCode برای توسعه لاراول/PHP را بررسی کنیم. اگر ما یک نظرسنجی ترتیب دهیم تا مشخص کنیم کدام ویرایشگر متن برای اهداف توسعه مطلوب‌تر است، VSCode احتمالاً یکی از بهترین‌ها خواهد بود. در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله ی Laravel چیست؟ همه چیز درباره ی لاراول و PHP چیست؟ همه چیز درباره ی پی اچ پی را مطالعه کنید

VSCode یک ویرایشگر منبع باز(Open Source) است که توسط مایکروسافت برای توسعه دهندگان ساخته شده است. دارای بسیاری از ویژگی های مطلوب است، اما گاهی اوقات، ما باید آن را به مشخصات خود تغییر دهیم.

الزامات

 • VSCode را بر روی دستگاه خود نصب داشته باشید.
 • دانش اولیه فریم ورک لاراول برای زبان PHP
 • پلاگین ها

یکی از بهترین قسمت های VSCode باید سیستم پلاگین های آن باشد.این پلاگین ها به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا افزونه‌هایی را که می‌خواهند با VSCode ارائه شوند بسازند و آنها را در بازار آپلود کنند تا توسعه‌دهندگان دیگر از آن استفاده کنند.

در ادامه به معرفی و بررسی بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP میپردازیم:

Advanced New File.1

هنگام ساخت برنامه‌ ها، ما فایل‌های جدید زیادی می‌سازیم و این پسوند فقط برای همین است. به‌جای باز کردن فایل اکسپلورر برای ایجاد فایل‌های جدید، با کلیک کردن روی Ctrl + Alt + N، اعلانی را راه‌اندازی می‌کنید که به شما امکان می‌دهد مسیر فایلی را که می‌خواهید ایجاد کنید و نام خود فایل را مشخص کنید. در دراز مدت زمانی که به این کار عادت می کنید باعث می شود تا زمان زیادی صرفه جویی کنید.

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

امکانات و ویژگی های پلاگین Advanced New File

1.تکمیل خودکار با تطبیق فازی برای ایجاد فایل جدید نسبت به مسیر موجود.

2.هنگام ایجاد یک فایل جدید، دایرکتوری های جدید ایجاد می شود.

3.برای ایجاد دایرکتوری، به جای فایل، با پسوند مسیر فایل با /، مانند دایرکتوری/، یک دایرکتوری ایجاد می شود.

4.فایل های gitigned و Workspace را در تنظیمات exclude نادیده می گیرد.

5.گزینه دیگری برای افزودن تنظیمات advanced New File.exclude به تنظیمات فضای کاری درست مانند فایل های داخلی.exclude، با این تفاوت که صراحتاً فقط بر افزونه Advanced New File تاثیر می گذارد.

6.ترتیب گزینه های راحت برتر ("آخرین انتخاب"، "فایل فعلی"، و غیره) را از طریق تنظیمات پیکربندی advancedNewFile.`` convenienceOptions کنترل کنید.

افزونه ی Advanced New File در عمل:

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

لینک افزونه Advanced New File

 

File Utils.2

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

این پلاگین یا افزونه عمدتاً زمانی مفید خواهد بود که می خواهید فایل ها و دایرکتوری ها را تغییر نام دهید، کپی کنید، انتقال دهید یا حذف کنید. در اینجا، دیگر لازم نیست کاوشگر فایل را در نوار کناری برای انجام این اقدامات باز کنید.

برای استفاده از پلاگین File Utils، فقط باید کلیدهای ترکیبی Ctrl + P را اجرا کنید و سپس File را تایپ کنید و گزینه‌ها برای شما ظاهر می‌شوند تا تصمیم بگیرید با فایل مورد نظر چه کاری انجام دهید.

افزونه File Utils در عمل:

 بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

لینک افزونه File Utils

 

3. PHP Intelephense

ntelephense تکمیل سریع کد را با پیشنهادات دقیق و پشتیبانی سریع در سراسر فضای کاری به تعریف ارائه می دهد. این برنامه افزودنی از استرس ناشی از به خاطر سپردن تک تک مواردی که می‌خواهید تایپ کنید صرفه‌جویی می‌کند، زیرا ویژگی intellisense واقعاً به خوبی کار می‌کند.

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

امکانات و ویژگی های PHP Intelephense

 •     تکمیل سریع کد شتر/زیر خط (IntelliSense)، ارائه پیشنهادات دقیق برای سند، فضای کاری و نمادها و کلمات کلیدی داخلی.
 •     امضای تفصیلی (پارامتر) برای سند، فضای کاری و سازنده‌ها، روش‌ها و توابع داخلی.
 •     سریع در سراسر فضای کاری به پشتیبانی تعریف بروید.
 •     در فضای کاری همه مراجع را پیدا کنید.
 •     جستجوی نماد فضای کاری شتر/زیر مورد زیر.
 •     جستجوی نماد سند کامل
 •     تشخیص خطای تجزیه چندگانه برای فایل‌های باز از طریق تجزیه‌کننده تحمل‌پذیر خطا.
 •     قالب بندی سند و محدوده سازگار با PSR-2 بدون تلفات.
 •     دستور مناسب برای افزودن اعلان های استفاده و متراکم کردن نام های ارجاع شده.
 •     ارسال درخواست HTML که امکان تجربه توسعه کامل HTML/Javascript/CSS/PHP را فراهم می کند.

افزونه ی PHP Intelephense در عمل:

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

لینک افزونه PHP Intelephense

 

4. Laravel 5 Snippets

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

افزونه یا پلاگین Laravel 5 Snippets قطعات لاراول را در اختیار ما قرار می دهد تا در VSCode هنگام ساخت برنامه های خود از آنها استفاده کنیم. به جای تایپ کردن دستورات لاراول طولانی تر، فقط از پیشوندهایی مانند: Auth، Cache، Config، Route، Mail، View و غیره استفاده می کنید. پیشوندهای بیشتر در صفحه نمایش برنامه افزودنی نشان داده می شوند.

افزونه ی Laravel 5 Snippets در عمل:

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

لینک افزونه Laravel 5 Snippets

 

5. Laravel Artisan

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

پسوند Laravel Artisan باعث می‌شود تا هنگام استفاده از لاراول، دستورات artisan به سرعت اجرا شود. برای استفاده از آن، فقط باید پالت دستور VSCode را با فشار دادن Ctrl+Shift+P و سپس تایپ Artisan فعال کنید تا دستورات artisan برای اجرا نشان داده شوند.

افزونه ی Laravel Artisan در عمل:

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

لینک افزونه Laravel Artisan

 

6.Laravel Blade Snippets

این افزونه Snippets blade و blade syntax highlight را برای VSCode ارائه می دهد. Laravel Blade Snippets شامل مجموعه ای از ماشه ها است که هنگام تایپ، تکه های تیغه مربوطه را نشان می دهد. Laravel Blade Snippets همچنین قالب تیغه شما را آسانتر و سریعتر می کند.

امکانات و ویژگی های Laravel Blade Snippets

 •     برجسته نحو تیغه
 •     تکه های تیغه لاراول
 •     Emmet در قالب تیغه کار می کند
 •     قالب بندی تیغه

 

افزونه ی Laravel Blade Snippets در عمل:

Laravel Blade Snippets

لینک افزونه Laravel Blade Snippets

 

7. Vim (optional)

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

اکثر توسعه دهندگان قبل از اینکه واقعاً از Vim استفاده کنند می ترسند (من هم می ترسیدم، شما می توانید به راحتی گم شوید). هنگامی که از Vim استفاده کنید، مطمئناً زندگی خود را بسیار آسان تر خواهید کرد زیرا پیمایش و ویرایش فایل های خود برای شما بسیار سریع تر می شود. اگر می خواهید با vim شروع کنید، ترمینال خود را راه اندازی کنید و دستور را اجرا کنید: Vimtutor پس از اجرای این آموزش، مطمئناً با استفاده از vim اوقات خوشی خواهید داشت.

لینک افزونه Vim

 

8. Align

بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP

تا به حال سعی کرده اید کمک بخواهید و کسی به کد شما نگاه کند و در پاسخ به آن بگوید:"آه! این کدی که نوشتی اصلا تمیز نیست". همه عاشق کدهای زیبا و تمیز هستند و این افزونه به شما کمک می کند کد خود را تراز کنید. آن شخص با بلوک های کد نادرست و کثیف نباشید.

روش استفاده از افزونه Align: بلوک کد را برجسته کنید و اگر کاربر مک هستید، Ctrl+Alt+a یا Ctrl+cmd+a را وارد کنید.

لینک افزونه Align

نتیجه

تجربه نشان داده است که این افزونه ها هنگام توسعه برنامه های Laravel/PHP بسیار مفید و کاربردی هستند و استفاده از این پلاگین ها یا افزونه ها باعث سهولت در کار توسعه دهندگان و برنامه نویسان می شود. همچنین شما میتوانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوع بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل می توانید گروه آموزش برنامه نویسی صعو.د را در شبکه های اجتماعی، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.