اگر با پایتون کار می کنید، به این افزونه ها نیاز دارید. ما می دانم که VS Code از پایتون به صورت Out of the box پشتیبانی میکند ، اما این افزونه ها آن را به یک سطح کاملاً جدید می برد. این به حدی است که VS Code به شما پیشنهاد می‌کند افزونه ها را هنگام باز کردن یک فایل پایتون نصب کنید. این افزونه ها به طور رسمی توسط مایکروسافت، همان شرکت پشتیبان VS Code پشتیبانی می‌شود، اما دقیقاً چه کاری برای شما انجام خواهد داد؟ بیایید نگاهی به مهمترین ویژگی هایی که افزونه ها در اختیار ما میگذارند بیندازیم. در مقاله ی بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون همراه گروه آموزش برنامه نویسی صعود باشید. پیشنهاد میکنیم در رابطه با موضوع این مقاله حتما مقاله ی، Visual Studio Code چیست؟ مزایا و ویژگی های VS Code را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

 1. IntelliSense: کد خود را با تکمیل خودکار، پیمایش کد، بررسی نحو و موارد دیگر ویرایش کنید.
 2. Linting: تجزیه و تحلیل کد اضافی را با Pylint، Flake8 و موارد دیگر دریافت کنید.
 3.  قالب بندی کد: کد خود را با سیاه، autopep یا yapf فرمت کنید.
 4. اشکال زدایی: اسکریپت های پایتون، برنامه های وب، فرآیندهای راه دور یا چند رشته ای خود را اشکال زدایی کنید.
 5. Testing: تست ها را از طریق Test Explorer با unittest، pytest یا nose اجرا و اشکال زدایی کنید
 6.  نوت‌بوک‌های Jupyter: نوت‌بوک‌های Jupyter را ایجاد و ویرایش کنید، سلول‌های کد را اضافه و اجرا کنید، نمودارها را رندر کنید، متغیرها را از طریق کاوشگر متغیر تجسم کنید، فریم‌های داده را با نمایشگر داده تجسم کنید و موارد دیگر.
 7. محیط‌ها: به طور خودکار بین محیط‌های virtualenv، venv، pipenv، conda و pyenv فعال و جابجا می‌شوند.
 8. Refactoring: کد پایتون خود را با استخراج متغیر، استخراج متد و مرتب‌سازی واردات بازسازی کنید.

در عمل به آن نگاه کنید:

لینک دانلود پایتون برای VSCode

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

در ادامه به معرفی و بررسی بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون میپردازیم با گروه آموزش برنامه نویسی صعود همراه باشید.

1. Python Docstring Generator

مستندسازی بسیار ضروری میباشد، اما یک کار خسته کننده است، و گاهی اوقات ما از میانبر استفاده می کنیم زیرا ابزاری برای آسان کردن یا کارآمدتر کردن آن نداریم. Python Docstring Generator با ایجاد خودکار رشته‌های اسناد تلاش توسعه‌دهندگان را کاهش می‌دهد، و اگرچه ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد، اما در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

بهترین چیز در مورد این برنامه افزودنی این است که از تمام فرمت های استاندارد docstring (از جمله Google، docBlockr، Numpy، Sphinx و PEP0257 به زودی عرضه می شود) پیروی می کند و این بسیار عالی است. علاوه بر این، این ژنراتور docstring از args، kwargs، decorators، خطاها و انواع پارامترها با ویژگی‌های نظر دادن چند خطی پشتیبانی می‌کند.

فقط آن را در عمل ببینید و شگفت زده شوید:

لینک دانلود افزونه Python Docstring Generator

 

2.Python Test Explorer for Visual Studio Code

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

افزونه Python Test Explorer به شما امکان می دهد تا تست های Python unittest یا Pytest خود را با رابط کاربری Test Explorer اجرا کنید. این ابزار کوچک و مفید به شما امکان می‌دهد تا کد خود را از راحتی VS Code با رابط کاربری عالی و قابلیت‌های اشکال‌زدایی آزمایش کنید.

همه ی ما اهمیت تست واحد را می دانیم، بنابراین داشتن ابزاری مانند این در IDE یا ویرایشگر کد یک امر ضروری است.

لینک دانلود افزونه Python Test Explorer for Visual Studio Code

 

3. Python Type Hint

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

Type Hints هنوز یک ویژگی محبوب نیست، اگرچه مدتی پیش معرفی شده بود. اگر با آن آشنا نیستید، به آن فکر کنید که تایپ اسکریپت برای جاوا اسکریپت چیست و به یاد داشته باشید، زمانی که وارد تایپ اسکریپت می‌شوید، دیگر به عقب برنمی‌گردید. من معتقدم همین امر در مورد پایتون نیز صدق می کند. با گذشت زمان، ما شاهد استفاده از کدهای بیشتر با استفاده از نکات تایپ خواهیم بود و فریمورک‌های مدرن مستقیماً روی آن‌ها مانند FastAPI ساخته می‌شوند. Python Type Hint موارد تکمیل راهنمایی نوع را برای انواع داخلی، انواع تخمینی و ماژول تایپ فراهم می کند. علاوه بر این، می‌تواند فایل‌های پایتون را در فضای کاری برای اهداف تخمین نوع جستجو کند.

لینک دانلود افزونه Python Type Hint

4. Jupyter

یکی دیگر از ویژگی های مورد علاقه من PyCharm که اکنون برای VS Code در دسترس است. با Jupyter Notebooks مستقیماً در VS Code کدنویسی کنید، اجرا کنید و آنالیز کنید، بدون اینکه هرگز به مرورگر خود واگذار کنید.

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

نوت‌بوک‌های خود را با کمک تکمیل خودکار VS Code، بررسی‌ها، برجسته‌سازی نحو، و هر چیزی که در مورد VS Code دوست دارید ویرایش کنید.

لینک دانلود افزونه Jupyter

5. Python Preview

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

Python Preview افزونه ای است که اشکال زدایی بصری را به کد پایتون شما اضافه می کند. این کد اشکال زدایی را به یک جلسه تعاملی با انیمیشن ها و عناصر گرافیکی تبدیل می کند تا وضعیت برنامه شما را نشان دهد. شما فقط باید آن را ببینید:

لینک دانلود افزونه Python Preview  

6. Python Snippets

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

Python Snippets یک افزونه پر از بسته‌های قطعه داخلی است که توسط Ferhat Yalçın توسعه یافته است. این افزونه برای هر توسعه دهنده ای عالی است، به ویژه برای مبتدیان پایتون. این شامل قطعات داخلی متعددی مانند رشته، لیست، مجموعه، تاپل، دیکشنری، کلاس و موارد دیگر است. یکی دیگر از مزایای استفاده از این افزونه این است که حداقل یک نمونه از هر قطعه را نیز ارائه می دهد که در حین یادگیری پایتون آن را عالی می کند.

لینک دانلود افزونه های Python Snippets

7. AREPL for Python

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

آیا تا به حال نیاز به نوشتن یک اسکریپت ساده برای یک بار استفاده داشته اید، یا می خواهید یک برنامه کوچک برای انجام یک کار خاص، بنابراین ترمینال خود را باز کنید و شروع به کدنویسی در رابط خط فرمان پایتون کنید؟ تجربه شما در آنجا چگونه بود؟ وحشتناک؟

هدف AREPL برای Python حل این مشکل، با ارائه یک صفحه اسکراچ پایتون در زمان واقعی است. آیا می خواهید ببینید چگونه کار می کند؟

امکانات افزونه ی AREPL for Python:

 • ارزیابی بلادرنگ: نیازی به اجرا نیست - AREPL کد شما را به صورت خودکار ارزیابی می کند. شما می توانید این را در تنظیمات کنترل کنید (یا حتی آن را خاموش کنید).
 • نمایش متغیر: وضعیت نهایی متغیرهای محلی شما در قالب JSON قابل جمع شدن نمایش داده می شود.
 • نمایش خطا: در لحظه ای که شما مرتکب اشتباه می شوید، یک خطا با ردیابی پشته نشان داده می شود.
 • تنظیمات: AREPL تنظیمات زیادی را متناسب با تجربه کاربری شما ارائه می دهد. ظاهر و احساس، زمان خروج، گزینه‌های پایتون و موارد دیگر را سفارشی کنید!

لینک دانلود افزونه ی AREPL for Python

8. Tabnine

بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون

در مقدمه، به یک افزونه اشاره کردم که دیدگاه من را نسبت به VS Code تغییر داد. خب، این Tabnine است. با آشنایی بسیار با PyCharm، یکی از چیزهایی که در هنگام امتحان VS Code بیشتر با آن مشکل داشتم تکمیل خودکار بود. و اشتباه نکنید، VS Code مناسب است، اما PyCharm در سطح کاملاً متفاوتی قرار دارد.

Tabnine با اجرای پیشنهادهای مبتنی بر هوش مصنوعی آن را تغییر داد. مدل‌ها با استفاده از پروژه‌های منبع باز آموزش داده می‌شوند، اما پس از نصب، از پروژه‌های شما نیز یاد می‌گیرند و در عین حال همه فعالیت‌ها را محلی نگه می‌دارد، بنابراین کد شما به ابر ارسال نمی‌شود.

من برای اولین بار در مورد Tabnine چندی پیش شنیدم، اما همیشه در مورد عملکرد خوب آن تردید داشتم، بنابراین هرگز آن را امتحان نکردم. برای اینکه با همه شما کاملاً شفاف باشم، چند هفته پیش، با یکی از تیم تابنین صحبت کردم که مرا متقاعد کرد که آن را امتحان کنم، و فقط لیستی را تهیه کرد زیرا از آن لذت بردم و برای من یک نگهبان است.

در ابتدا کمی عجیب بود. با این حال، پس از چند ساعت، بسیار سازنده بودم، بسیاری از پیشنهادات آنها را پذیرفتم و با آن احساس راحتی کردم، آنقدر که حتی پسوند آنها را روی WebStorm نصب کردم، و فوق العاده است.

بیایید برخی از ویژگی های Tabnine را مورد بحث قرار دهیم:

 • تکمیل کد دیوانه کننده
 • توانایی یادگیری از پروژه های خود و تیمتان
 • حریم خصوصی، کاربران می‌توانند مدل‌ها را به صورت محلی اجرا کنند یا تکمیل‌های ابری را دریافت کنند، در این صورت کد توسعه‌دهنده رمزگذاری شده و بلافاصله حذف می‌شود.
 • مدل ها بر روی کد منبع باز آموزش داده شده اند
 • بدون مشکل مجوز
 • نسخه های رایگان و پولی

لینک دانلود افزونه ی Tabnine

 

نتیجه گیری

VS Code یک ویرایشگر عالی است، اما چیزی که آن را بسیار خاص می کند، اکوسیستم برنامه های افزودنی است که آن را به سطح بعدی می برد. در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون پرداختند و هر کدام را بررسی کردند. شما میتوانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون از قسمت نظرات با کارشناسان گروه آموزش برنامه نویسی صعود در میان بگذارید.

ما گروه آموزش برنامه نویسی صعود امیدواریم تا مقاله ی بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون برای شما مفید بوده باشد و به اطلاعات مورد نظر خود دست یافته باشید. در صورت تمایل میتوانید صعود را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.