اگر تصمیم دارید تا در سال میلادی که پیش رو است یعنی سال 2023 به سراغ برنامه نویسی بروید و یک زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنید به مطلب خوبی دست پیدا کرده اید. در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود قصد دارد 5 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی که در سال 2023 آینده و پیشرفت خوبی دارند به شما معرفی کنند.خب از اصل مطلب دور نشویم، یک زبان برنامه نویسی به وسایل ارتباطی مربوط می شود که توسط انسان ها برای هدایت سیستم های کامپیوتری جهت انجام یک کار خاص استفاده می شود. بنابراین شما اینجا هستید تا بدانید کدام زبان های برنامه نویسی در آینده باید یاد بگیرید یا کدام زبان برنامه نویسی در آینده پر تقاضا ترین و قابل استفاده ترین خواهد بود. گاهی اوقات، زبان های برنامه نویسی آینده به برخی از عوامل مهمی بستگی دارند که تصمیم می گیرند چه زمانی یاد بگیرند و چگونه یاد بگیرند. و این عوامل عبارت اند از به روز رسانی منظم سیستم عامل، تعمیر و نگهداری، سادگی، امنیت، عملکرد نرم افزار و بسیاری موارد دیگر. به نوعی صنعت برنامه نویسی تحت تأثیر این موارد قرار گرفت و به یک گزینه شغلی سودآور برای نسل جوان تبدیل شد.

گروه آموزشی صعود پیشنهاد میکنند تا به خواندن این وبلاگ ادامه دهید تا زمانی که بهترین زبان های برنامه نویسی آینده را که می توانید به عنوان گزینه شغلی انتخاب کنید، بیابید.

بیشتر بخوانید: در رابطه با این موضوع بهتر است تا مقالات بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1401 و برنامه نویسی چیست؟ و چگونه یک برنامه نویس شویم؟ را مطالعه کنید.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023

بر اساس گزارشی، آینده زبان های برنامه نویسی تا سال 2028 حدود 22 درصد افزایش می یابد. با این حال، باید وضعیت فعلی زبان های برنامه نویسی را نیز مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی مشاغل اطراف خود را درک کنید. بنابراین، به شما در درک و پیش بینی آینده زبان های برنامه نویسی نیز کمک می کند.

 

1. Kotlin(کاتلین)

Kotlin یکی از نمادین ترین زبان های برنامه نویسی آینده است. محبوبیت روزافزون Kotlin برای توسعه برنامه های اندروید باعث شده است که بسیاری پیش بینی کنند که در نهایت جایگزین جاوا خواهد شد. علاوه بر این، جامعه توسعه اندروید زبان برنامه نویسی Kotlin را پذیرفته است زیرا یک زبان پیشرفته است که همچنین چند بعدی، کاربردی و محبوب است. علاوه بر این، زبان برنامه نویسی kotlin بهترین زبان برای توسعه دهندگان اندروید است. علاوه بر این، این زبان برنامه نویسی توسط بیش از 60 درصد از متخصصان توسعه دهنده برنامه اندروید استفاده می شود. بنابراین، به بهبود عملکرد کمک می کند، بهره وری را بهبود می بخشد و رضایت را به ارمغان می آورد. برای آشنایی کامل تر با زبان برنامه نویسی کاتلین پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله ی، Kotlin چیست؟ همه چیز درباره ی کاربرد کاتلین؟ را مطالعه کنید. 

 

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023

 

مزایا و دلایل یادگیری زبان برنامه نویسی کاتلین

 • کد ایمن، کوتاه و ساده
 • قابلیت اتصال با جاوا
 • نوآورانه، کارآمد و قابل اعتماد
 • بهینه سازی راحت
 • به توسعه دهندگان کمک می کند تا بهره وری بیشتری داشته باشند
 • پشتیبانی از توسعه برای چندین پلتفرم
 • کد کمتر و واضح تر

 

 میانگین درآمد توسعه دهنده ی Kotlin

میانگین درآمد سالانه توسعه دهنده اپلیکیشن با زبان Kotlin طبق آمار PayScale  دلار 103000 می باشد و به طور متوسط ​​بین 112000 تا 149000 دلار در سال است. با این حال، توسعه دهندگان کاتلین می توانند انتظار داشته باشند که سالانه 158000 دلار معادل 6 572 800 000 ریال درآمد داشته باشند که برابر با حقوق ماهانه 13208 دلار معادل 549 452 800 ریال است.

 

2. TypeScript

TypeScript یک زبان OOP(شی گرا) مستند است که انواعی را به جاوا اسکریپت اضافه می کند تا آن را قدرتمندتر کند. با این حال، به شما امکان می‌دهد برنامه‌های بزرگی را با (سینتکس) نگارشی بسازید که به راحتی قابل درک است و اشتباهات کمی دارد. علاوه بر این، در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب شده است، زیرا کد جاوا اسکریپت را ساده تر می کند، که خواندن و رفع اشکالات را آسان می سازد. همچنین، ابزارهای زیادی برای توسعه IDE ها و تمرین های جاوا اسکریپت دارد. خب، اگر می دانید جاوا اسکریپت و OOP چیست و چگونه کار می کنند، آموزش TypeScript به راحتی قابل درک خواهد بود. بنابراین، TypeScript یک زیر مجموعه از جاوا اسکریپت(javascript) است که هنگام کامپایل، جاوا اسکریپت را ساده می سازد. به عبارت دیگر، کاملاً شی گرا است، با رابط ها، کلاس ها و تایپ استاتیک، درست مانند جاوا چیست؟ همه چیز درباره ی Java یا سی شارپ. در واقع، TypeScript برای نوشتن فریم ورک معروف جاوا اسکریپت مانند: Angular 2.0 استفاده می شود. جهت آشنایی کاملتر با زبان TypeScript پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله ی، typescript چیست؟ چرا باید از تایپ اسکریپت استفاده کنیم؟ را مطالعه کنید. 

 

 بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023

 

مزایا و دلایل یادگیری زبان برنامه نویسی TypeScript 

1.هر برنامه نویس یا موتور جاوا اسکریپت می تواند از TypeScript استفاده کند.

2.TypeScript به ترتیب کدها کمک می کند.

3.TypeScript ایده کنترل کننده دامنه را دارد که از طریق آن یک ماژول تعریف می شود.

4.نحوه توضیح تایپ اسکریپت به خود کاربر بستگی دارد.

 

میانگین درآمد زبان برنامه نویسی Typescript

در ایالات متحده، یک توسعه دهنده TypeScript به طور متوسط ​​124804 دلار در سال درآمد دارد.  شما همچنین می توانید به عنوان یک تایپ اسکریپت مستقل کار کنید و اگر تصمیم دارید به عنوان یک توسعه دهنده تایپ اسکریپت آزاد کار کنید، می توانید انتظار داشته باشید که 20 تا 40 دلار در ساعت درآمد داشته باشید. اکنون حجم کاری سالانه 2000 ساعت را در نظر بگیرید که به سادگی می توانید بین 50000 تا 70000 دلار معادل 2 912 000 000 ریال انتظار داشته باشید.

 

3. Swift سویفت

بدون شک Swift یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی آینده است. Swift یک زبان برنامه نویسی کامپایل شده، همه منظوره و چند پارادایم است که اپل به عنوان ارتقاء به Objective-C ایجاد کرده است. حتی اگر سوئیفت می گوید که این زبانی است که یادگیری آن آسان است. علاوه بر این، Swift یک زبان برنامه نویسی سرگرم کننده و رسا است که به شما امکان می دهد با کد بازی کنید و ببینید در زمان واقعی چه اتفاقی می افتد. همچنین، به توسعه دهندگان اجازه می دهد چیزهای پیچیده را به روشی واضح و مختصر بیان کنند. علاوه بر این، برای ساخت برنامه برای دستگاه های تلفن همراه عالی است. و اپل آن را طوری ساخته است که توسعه دهندگان بتوانند برای macOS و iOS اپلیکیشن بسازند. بنابراین، این یک زبان برنامه نویسی کامپایل شده است که یادگیری آن آسان است و می تواند برای انواع مختلفی از برنامه ها استفاده شود. اگر سوئیفت را خوب یاد بگیرید، می توانید درآمد زیادی کسب کنید. اما، این زبان در سال 2022 بسیار محبوب خواهد بود و در سال 2030 و پس از آن همچنان خواستار خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با زبان برنامه نویسی swift پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ی، Swift چیست؟ معرفی و بررسی زبان سوئیفت مطالعه کنید.

 

 بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023

 

مزایای یادگیری سوئیفت

 • Swift ساده تر و راحت تر خوانده می شود.
 • نگهداری ساده
 • ساختار کدگذاری شفاف و سازمان یافته
 • Swift یک زبان برنامه نویسی است که بسیار سریع است.

 

میانگین درآمد زبان برنامه نویسی سویفت

از اکتبر 2022، متوسط ​​حقوق برنامه نویس سوئیفت در ایالات متحده 87431 دلار است، اما این بازه معمولاً بین 74005 دلار تا 98593 دلار معادل 4 101 468 800 ریال است. خب، بسته به عوامل مهمی مانند تحصیلات، گواهینامه ها(مدارک)، سایر مهارت ها و تعداد سال هایی که در رشته خود کار کرده اید، محدوده حقوق می تواند بسیار متفاوت باشد.

 

4. R

R یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر آرایه، پویا و چند پارادایم است که در سال 1993 منتشر شد. با این حال، با تمام سیستم عامل های اصلی مانند ویندوز، macOS و لینوکس کار می کند. علاوه بر این، محیط R مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری است که برای دستکاری داده ها، محاسبه آمار و نمایش نمودارها با هم کار می کنند. علاوه بر این، بسیار انعطاف پذیر است و دارای روش های آماری و گرافیکی زیادی مانند مدل سازی خطی و غیرخطی، تحلیل سری های زمانی، رگرسیون، طبقه بندی، خوشه بندی و غیره است. مانند Python ،R با تعداد زیادی کتابخانه مانند ggplot ،tidyr ،leaflet و غیره عرضه می شود. بنابراین، زبان برنامه نویسی R با آمار کار می کند و داده ها را تجزیه و تحلیل می کند. از آنجایی که این یک زبان برنامه نویسی است، می توان از آن برای نوشتن کد برای انجام کارها به صورت خودکار استفاده کرد.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023

 

مزایای یادگیری زبان R

 • open source است
 • پشتیبانی عالی برای جدال داده ها
 • تنوع پکیج
 • رسم و نمودار خوب
 • پلتفرم مستقل
 • عملیات یادگیری ماشین
 • به طور مداوم در حال رشد

 

میانگین درآمد زبان برنامه نویسی R

از اکتبر 2022، متوسط ​​حقوق برنامه نویس R در ایالات متحده 84,110 دلار می باشد، اما محدوه ی آن معمولاً بین 74,198 دلار و 94,867 دلار معادل 3 946 467.20 ریال است. با این حال، محدوده حقوق بسته به بسیاری از عناصر اصلی، مانند تحصیلات، گواهینامه ها، مهارت های اضافی و تعداد سال هایی که در رشته خود کار کرده اید، می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

 

5. Scala

اسکالا یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی رایج است که برای رفع مشکلات زبان هایی مانند جاوا ساخته شده است. خب، اسکالا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که هم برای برنامه نویسی شی گرا و هم برای برنامه نویسی تابعی قابل استفاده است. علاوه بر این، دارای ویژگی های عالی مانند: محاسبات تنبل، درون یابی رشته ای، استنتاج نوع، مقیاس پذیری عالی و بسیاری موارد دیگر است. همچنین، در توسعه وب، علم داده و یادگیری ماشین بسیار استفاده می شود. و همچنین توسط غول های فناوری مانند: Netflix ،eBay و Twitter برای محصولات و پلتفرم های خود استفاده می شود.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2023 

 

مزایای یادگیری زبان اسکالا

 • درک آن سریعتر و آسانتر از جاوا است 
 • دارای بارگیری کنترلر است 
 • Scala یک ساختار دستوری در خود دارد
 • اسکالا در حمایت از چیزهایی که نمی توانند تغییر کنند بهتر است.
 • Scala به جای استاتیک کلاس مانند C++، Java و #C، دارای اشیاء نوع داده است.

 

میانگین درآمد زبان برنامه نویسی Scala(اسکالا)

در ایالات متحده، متوسط ​​حقوق یک توسعه دهنده اسکالا 136500 دلار در سال یا 70 دلار در ساعت است. اکثر کارگران با تجربه می توانند تا 175500 دلار در سال معادل 7 300 800 000 ریال درآمد داشته باشند.

 

جمع بندی

بنابراین اینها برترین زبانهای برنامه نویسی آینده منتخب هستند که می توانید در سال 2023 بیاموزید. جدای از این، این زبان های برنامه نویسی آینده بسیار عالی و بسیار بهتر از هر زبان برنامه نویسی دیگری عمل می کنند. علاوه بر این، این زبان‌ها گزینه‌های شغلی بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهند و همچنین جریانی از پیشرفت را ایجاد می‌کنند که در آینده افزایش خواهد یافت. بنابراین، منطقی نیست که سایر زبان‌های برنامه‌نویسی نامناسب باشند، و همچنین توصیه نمی‌شود که نتوانید زبان‌های دیگر را انتخاب کنید. پنج مورد برتر بالا به راحتی قابل یادگیری هستند و گزینه های شغلی خوبی را ارائه می دهند. علاوه بر این، می توانید JavaScript ،C++ ،Python ،HTML ،CSS ،Go ،SQL ،PHP و غیره را بیاموزید. اگر به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی آینده علاقه دارید، می‌توانید دوره‌های توسعه نرم‌افزاری را که برای حرفه‌ای‌های حرفه‌ای طراحی شده‌اند و همچنین ممکن است با شرکت‌های برتر کمک شغلی دریافت کنید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب دنبال کنید.