در مقالات گذشته ی وب سایت آموزش برنامه نویسی صعود در رابطه با ویرایشگر های کد و IDE ها که ابزار هایی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان هستند صحبت کردیم و مزایا و ویژگی های هرکدام را توضیح دادیم. اما در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود قصد دارند تا به یکی از مهم ترین و محبوب ترین و در عین حال ساده ترین ویرایشگر ها یعنی Visual Studio Code یا VS Code بپردازند. پس اگر شما هم مشتاق هستید تا در باره ی این ویرایشگر کد همه چیز را بدانید  در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم تا بعد از خواندن این مقاله، مقالات بهترین افزونه های VS Code برای توسعه دهندگان پایتون و 8 افزونه VSCode بسیار مفید برای توسعه دهندگان React و بهترین افزونه های VSCode برای توسعه لاراول و PHP را مطالعه کنید.

Visual Studio Code چیست؟ مزایا و ویژگی های VS Code

آشنایی با ویژوال استودیو کد

ویژوال استودیو کد یا همان VSCode یک ویرایشگر کد به زبان ساده است. Visual Studio Code یک ویرایشگر رایگان است که به برنامه نویس کمک می کند تا کد بنویسد، به اشکال زدایی کمک می کند و کد را با استفاده از روش intelli-sense تصحیح می کند. در شرایط عادی، کاربران را برای نوشتن کد به روشی آسان تسهیل می کند. بسیاری از مردم می گویند که این نیمی از یک IDE و یک ویرایشگر است، اما تصمیم با کدنویسان است. هر برنامه نرم افزاری که می بینیم یا از آن استفاده می کنیم روی کدی که در پس زمینه اجرا می شود کار می کند. به طور سنتی، کدنویسی برای انجام در ویرایشگرهای سنتی یا حتی در ویرایشگرهای اولیه مانند دفترچه یادداشت استفاده می شد! این ویرایشگرها برای ارائه پشتیبانی اولیه از کدنویس ها استفاده می کردند.

برخی از آنها آنقدر ابتدایی بودند که نوشتن برنامه های سطح پایه انگلیسی در آنها بسیار دشوار بود. با گذشت زمان، برخی از زبان های برنامه نویسی برای کدنویسی و توسعه بیشتر به چارچوب و پشتیبانی خاصی نیاز داشتند که با استفاده از این ویرایشگرها امکان پذیر نبود. ویرایشگر VI، ویرایشگر متن Sublime، یکی از انواع ویرایشگرهایی است که به وجود آمده است. برجسته ترین و که تقریباً از هر زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند، VISUAL STUDIO CODE است. ویژگی‌های آن به کاربر اجازه می‌دهد ویرایشگر را مطابق با استفاده تغییر دهد، به این معنی که کاربر می‌تواند کتابخانه‌ها را از اینترنت دانلود کرده و آن را مطابق با نیاز خود با کد یکپارچه کند.

Visual Studio Code چیست؟ مزایا و ویژگی های VS Code

کد ویژوال استودیو چه کاری می تواند انجام دهد؟

Visual Studio Code دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی است. که گروه آموزش برنامه نویسی صعود آن ها را در لیست زیر به شما ارائه می دهد:

1.پشتیبانی از چندین زبان برنامه نویسی: پشتیبانی از چندین زبان برنامه نویسی. بنابراین پیش از این، برنامه نویسان به پشتیبانی وب نیاز داشتند: یک ویرایشگر متفاوت برای زبان های مختلف، اما دارای پشتیبانی چند زبانه داخلی است. این همچنین به این معنی است که به راحتی تشخیص می دهد که اگر خطا یا مرجع بین زبانی وجود داشته باشد، می تواند آن را به راحتی تشخیص دهد.

Intelli-Sense.2: می تواند تشخیص دهد که هر قطعه کد ناقص باقی مانده است. همچنین، نحو متداول متغیر و اعلان متغیرها به صورت خودکار ساخته می شوند. مثال: اگر متغیر خاصی در برنامه استفاده می شود و کاربر فراموش کرده است که آن را اعلام کند، intelli-sense آن را برای کاربر اعلام می کند.

3.پشتیبانی از پلتفرم های مختلف: به طور سنتی، ویرایشگرها برای پشتیبانی از سیستم های ویندوز یا لینوکس یا مک استفاده می شدند. اما Visual Studio Code چند پلتفرمی است. بنابراین می تواند روی هر سه پلتفرم کار کند. همچنین، کد بر روی هر سه پلتفرم کار می کند. در غیر این صورت، کدهای نرم افزار منبع باز و اختصاصی قبلاً متفاوت بودند.

4.برنامه‌های افزودنی و پشتیبانی: معمولاً از همه زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند، اما اگر کاربر/برنامه‌نویس بخواهد از زبان برنامه‌نویسی که پشتیبانی نمی‌شود استفاده کند، می‌تواند افزونه را دانلود کرده و از آن استفاده کند. و از نظر عملکرد، برنامه افزودنی سرعت ویرایشگر را کاهش نمی دهد، زیرا به عنوان یک فرآیند متفاوت به نظر می رسد.

5.مخزن: با تقاضای روزافزون برای کد، ذخیره سازی امن و به موقع به همان اندازه مهم است. با Git متصل است یا می تواند با هر مخزن دیگری برای کشیدن یا ذخیره نمونه ها متصل شود.

6.پشتیبانی از وب: همراه با پشتیبانی داخلی برای برنامه های کاربردی وب. بنابراین برنامه های وب را می توان در VSC ساخته و پشتیبانی کرد.

7.ساختار سلسله مراتبی: فایل های کد در فایل ها و پوشه ها قرار دارند. فایل های کد مورد نیاز نیز دارای فایل هایی هستند که ممکن است برای پروژه های پیچیده دیگر مورد نیاز باشد. این فایل ها را می توان در صورت راحتی حذف کرد.

8.بهبود کد: برخی از کدها را می توان کمی متفاوت اعلام کرد، که ممکن است به کاربر در کد کمک کند. این تابع از کاربر می‌خواهد هر جا که لازم باشد، آن را به گزینه پیشنهادی تغییر دهد.

9.پشتیبانی ترمینال: در بسیاری از مواقع، کاربر برای شروع با یک اقدام خاص، نیاز به شروع از ریشه دایرکتوری دارد، ترمینال یا کنسول داخلی، پشتیبانی کاربر را فراهم می‌کند تا بین دو صفحه نمایش تغییر نکند.

10.چند پروژه: چندین پروژه حاوی چندین فایل/پوشه را می توان به طور همزمان باز کرد. این پروژه ها/پوشه ها ممکن است به یکدیگر مرتبط باشند یا نباشند.

11.پشتیبانی Git: منابع را می توان از Git Hub Repo به صورت آنلاین و بالعکس استخراج کرد. پس انداز نیز می تواند انجام شود. کشش منابع همچنین به معنای شبیه سازی کدی است که در اینترنت در دسترس است. این کد بعداً قابل تغییر و ذخیره است.

12.اظهار نظر: یک ویژگی رایج است، اما برخی از زبان ها از آن پشتیبانی نمی کنند. نظر دادن روی کد به کاربر کمک می‌کند تا با توجه به دنباله‌ای که می‌خواهد به یاد بیاورد یا ردیابی کند.

مزایا و دلیلل این که چرا باید از Visual Studio Code استفاده کنیم!

مزایای زیادی نسبت به هر IDE دیگری وجود دارد. آنها به شرح زیر هستند:

1. پشتیبانی از پلتفرم های مختلف

 • Windows
 • Linux
 • Mac

2. سبک وزن

3. معماری قوی

4. Intelli-Sense

5. نرم افزار رایگان: بدون هزینه- احتمالاً بهترین ویژگی برای همه برنامه نویسان موجود است، حتی بیشتر برای سازمان ها.

6. بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند یا ممکن است فقط برای برنامه های دسکتاپ از آن استفاده کرده باشند، اما همچنین پشتیبانی ابزار عالی برای فناوری های وب مانند: HTML، CSS، JSON.

چند چیز وجود دارد که می توان آنها را در مقایسه با بسیاری از ویژگی ها کمی عجیب و غریب به نظر آورد. در مقایسه با توسعه دهندگان بک اند عمدتاً به توسعه دهندگان جلویی کمک می کند. اما طبق نظرات برخی از کاربران، به همان اندازه مفید است. بیشتر زبان‌هایی را که بیشتر برنامه‌نویسان استفاده می‌کنند پشتیبانی می‌کند، اما ممکن است زبان‌های دیگر مجبور به دانلود شوند یا از برنامه‌های افزودنی برای آن‌ها استفاده شود. همراه با این زوم معمولی، روشنایی کوچک‌نمایی، ویژگی‌های انتخاب تم نیز در دسترس هستند.

محدوده ویژوال استودیو

رایج ترین زبان ها عبارتند از:

 • #C
 • Visual Basic
 • Java-Script
 • R
 • XML
 • Python
 • CSS
 • GO
 • PERL

یکی دیگر از ویژگی هایی که کاربران ساده لوح یا هر کسی می توانند فوراً متفاوت از سایر ویرایشگرها ببینند، کاربر پسند بودن کد ویژوال استودیو است. قابلیت استفاده بسیار آسان است. فایل به صورت سلسله مراتبی مرتب شده است و دارای نرم افزارهای معمولی مانند نوار ابزار، نوار وضعیت و نوار کناری است. همچنین دارای یک پنجره اکسپلورر ویندوز شناور است که بنا به راحتی می تواند در یک مکان ثابت شود که از ساختار دایرکتوری فایل ها تشکیل شده است. این فایل ها (فایل های کد، پوشه های تصویر، و غیره) را می توان از اینجا باز کرد یا تغییر نام داد و تغییرات به طور خودکار در فضای ذخیره سازی منعکس می شوند.

چرا به کد ویژوال استودیو نیاز داریم؟

تا چند وقت اخیر، به ندرت یک ویرایشگر IDE یا کد وجود داشته است که آنقدر کاربرپسند باشد که حتی کاربرانی که برای اولین بار می‌توانند بدون هیچ مشکلی از هر ویژگی استفاده کنند. ویژگی کدنویسی پسند و تشخیص خطای کد نیز به کاربران کمک می‌کند تا کد را کارآمدتر و بدون خطا کنند.

چگونه این فناوری به شما در رشد شغلی کمک می کند؟

با فناوری‌های جدید و نوظهور، و چارچوب‌های جدیدی که توسط نرم‌افزار استفاده می‌شود، این امر باعث می‌شود تا اثربخشی کدهای متنوعی را به ارمغان بیاورد. این فناوری‌های نوظهور چیز مطمئنی هستند که باید به کد ویژوال استودیو و افزونه‌های آن اضافه شوند. توسعه‌دهندگان، آزمایش‌کنندگان، مدیران داده‌ها، چه قدیمی‌ها و چه تازه‌کارها، می‌توانند به طور یکسان از آن استفاده کنند و این نیز بسیار مؤثر است. افرادی که در این صنعت هستند ممکن است یادگیری این فناوری جدید را با توجه به استفاده از حالت‌های دستی بیشتر منطق کد، کمی سخت بدانند.

 

با پیشرفت روز به روز در فناوری، Visual Studio Code قرار است نقشی اساسی در توسعه نرم افزار ایفا کند. با ویژگی‌های همیشه در حال تکامل و تنظیمات جدید که به زودی اضافه می‌شوند، که کاربران را قادر می‌سازد تا از هر کجا با آن کار کنند، مطمئناً این امری است که در این بازار روزافزون فناوری اطلاعات از همه جلوتر باشد.در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی یکی از محبوب ترین، پرکاربرد ترین و در عین حال ساده ترین ویرایشگر های کد یعنی VS Code پرداختند و ویژگی ها و مزایای آن را نسبت به سایر ویرایشگر ها برای شما بین کردند. همچنی شما میتوانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوع Visual Studio Code چیست؟ مزایا و ویژگی های VS Code از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید. در صورت تمایل میتوانید گروه آموزش برنامه نویسی صعود را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.