از آنجایی که فناوری با سرعتی سریع به پیشرفت خود ادامه می دهد، برای توسعه دهندگان مهم است که با جدیدترین زبان ها و ابزارهای برنامه نویسی آشنا بمانند. در سال های اخیر، Go (یا Golang) به عنوان یک گزینه قدرتمند و کارآمد برای توسعه دهندگان ظاهر شده است و تنها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنیم تا حتما مقالات، Go چیست؟ همه چیز در رابطه با زبان Golang و بهترین روش ها برای یادگیری برنامه نویسی در سال 2022 و 10 اصل اساسی برنامه نویسی که هر برنامه نویسی باید بداند  را مطالعه کنید.

چرا Golang انتخاب خوبی برای توسعه دهندگان در سال 2023 است؟

 

در ادامه گروه آموزشی صعود 5 دلیل اصلی را آورده است که چرا Go یک انتخاب عالی برای توسعه دهندگان در سال 2023 است:

 

1. پشتیبانی همزمان داخلی

یکی از ویژگی های برجسته Go پشتیبانی همزمان داخلی آن است. این باعث می شود توسعه دهندگان بتوانند کد همزمان بنویسند و از پردازنده های چند هسته ای به طور کامل استفاده کنند. این امر Go را برای ساختن سیستم‌هایی با کارایی بالا، مانند سرورهای وب، که نیاز به مدیریت تعداد زیادی از اتصالات همزمان دارند، به گزینه‌ای عالی تبدیل می‌کند.

 

2. کامپایل سریع

Go یک زبان کامپایل شده است، به این معنی که قبل از اجرا به کد ماشین ترجمه می شود. این باعث می شود که آن را بسیار سریعتر از زبان های تفسیر شده مانند پایتون انجام دهد. علاوه بر این، روند کامپایل Go فوق العاده سریع است، و آن را به یک انتخاب عالی برای توسعه دهندگانی تبدیل می کند که نیاز به تکرار سریع دارند.

چرا Golang انتخاب خوبی برای توسعه دهندگان در سال 2023 است؟

3. برای ساختن اپلیکیشن های وب عالی است

Go به لطف پشتیبانی داخلی از HTTP و نحو سبک و مینیمالیستی آن، اغلب برای ساخت برنامه های تحت وب استفاده می شود. علاوه بر این، کتابخانه استاندارد Go شامل همه چیزهایی است که برای ساخت یک برنامه وب نیاز دارید، از جمله روتر و موتور قالب.

 

 4. جامعه در حال رشد

Go دارای یک جامعه بزرگ و رو به رشد از توسعه دهندگان است که منابع زیادی برای یادگیری از آنها در دسترس است. با افزایش محبوبیت این زبان و استفاده بیشتر و بیشتر شرکت‌ها از آن، فرصت‌های زیادی برای توسعه‌دهندگانی که Go را می‌دانند وجود دارد.

چرا Golang انتخاب خوبی برای توسعه دهندگان در سال 2023 است؟

5.  یادگیری آسان

Go به گونه ای طراحی شده است که خواندن و نوشتن آسان باشد، با یک نحو ساده و سازگار. این یک انتخاب عالی برای توسعه دهندگانی است که در برنامه نویسی جدید هستند یا به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستند. اگر از زبان هایی مانند ++ C به سراغ GO می آیید برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

 

برنامه های کاربردی که با گولانگ(GO) توسعه یافته اند

شرکت هایی مانند Uber، Netflix، Dropbox و Soundcloud همگی از Go در سیستم های تولید خود استفاده کرده اند. در زیر برخی از مناطقی که go به طور برجسته استفاده می شود آورده شده است:

 

🚀 سیستم های توزیع شده: پشتیبانی همزمان داخلی Go، آن را به انتخابی عالی برای ساخت سیستم های توزیع شده تبدیل می کند. به عنوان مثال، اوبر از Go برای تامین انرژی خط لوله داده توزیع شده خود استفاده می کند که بیش از یک میلیارد رویداد را در ثانیه پردازش می کند.

 

🌍 شبکه سازی: طبیعت سبک و کارآمد Go آن را به خوبی برای برنامه های شبکه مناسب می کند. برای مثال، Dropbox از Go برای تقویت قابلیت همگام‌سازی LAN خود استفاده می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را بین رایانه‌های موجود در همان شبکه همگام‌سازی کنند.

 

💼 برنامه های کاربردی وب: پشتیبانی داخلی Go از HTTP و نحو سبک وزن، آن را به انتخابی عالی برای ساخت برنامه های تحت وب تبدیل می کند. به عنوان مثال، Soundcloud از Go برای تامین انرژی وب سرور خود استفاده می کند که به بیش از 75 میلیون کاربر فعال خدمات ارائه می دهد.

 

💻 Microservices: Go یک مجموعه سریع و زمان اجرا کارآمد است که آن را به انتخابی عالی برای ساخت میکروسرویس تبدیل می کند. به عنوان مثال، نتفلیکس از Go برای قدرت بخشیدن به برخی از میکروسرویس‌های خود استفاده می‌کند که وظایفی مانند احراز هویت کاربر و توصیه‌های محتوا را انجام می‌دهند.

 

🚀 Go همچنین برای ساخت ابزارهای خط فرمان، برنامه های کاربردی یادگیری ماشینی و حتی بازی ها استفاده می شود.

منتظر چی هستی؟

Go یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و کارآمد است که برای ساخت سیستم های با کارایی بالا مناسب است. پشتیبانی همزمان داخلی، جمع‌آوری سریع و جامعه رو به رشد آن، آن را به انتخابی عالی برای توسعه‌دهندگان در سال 2023 تبدیل کرده است. چه مبتدی یا یک توسعه‌دهنده با تجربه، Go ارزش دارد در حین برنامه‌ریزی پروژه بعدی خود به آن توجه کنید. در این مقاله گروه آموزش برنامه نویسی صعود با ارئه 5 دلیل به شما نشان داد که زبان برنامه نویسی GO می تواند یک انتخاب مناسب برای شروع یادگیری برنامه نویسی در سال 2023 باشد. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در رابطه با موضوع چرا Golang انتخاب خوبی برای توسعه دهندگان در سال 2023 است؟ را از قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید در صورت تمایل میتوانید گروه آموزشی صعود را در شبکه ها و رسانه های اجتماعی تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید.