اگر شما هم یکی از علاقه مندان به صنعت برنامه نویسی هستید حتما دنبال راه های آسان برای یادگرفتن این حرفه گشته اید. اما باید بدانید که یادگرفتن برنامه نویسی کار ساده ای نیست و نیاز به درک مفهموی موضوع و تمرین و تکرار دارد. امروزه با گسترش یافتن فضای مجازی و وب سایت ها و همچنین وجود اسمارت فون ها یا گوشی های هوشمند پیدا کردن فیلم و اسناد آموزشی کار بسیار آسانی است. اما همانطور که گفتیم برای یادگیری برنامه نویسی و کد نویسی فقط داشتن یک سیستم خوب و دسترسی به منابع آموزشی کافی نیست و برای یاد گیری این حرفه نیاز به سماجت و تمرین دارید. وب سایت های زیادی در دنیا هستنتد که در بحث آموزش برنامه نویسی و موضوعات مربوط به آن  فعالیت می کنند. این امر باعث شده تا افرادی که علاقه مند به حرفه برنامه نویسی هستند به راحتی بتوانند به آمورش زبان برنامه نویسی مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. در این مطلب کارشناسان وب سایت آموزشی سعود چند مورد از بهترین سایت های آموزش برنامه نویسی رایگان در جهان را به شما معرفی می کنند.

معرفی بهترین سایت های رایگان آموزش برنامه نویسی

www.hackerrank.com

HackerRank یکی از بهترین وب سایت های موجود در اینترنت است زیرا منابع متنوعی را برای توسعه دهندگان مبتدی ارائه می دهد. این برنامه دارای چند دوره کوتاه و سریع است، از جمله چالش های 30 روزه برای کسب تجربه بیشتر در زبان های برنامه نویسی برگزار می کند. این وب سایت زبان های برنامه نویسی متعددی را برای علاقه مندان به برنامه نویسی ارائه می دهد. تا مخاطبان آن بیشتر بیاموزند وبیشتر وقت خود را صرف یاد گیری کنند.  hackerrankمکانی برای توسعه دهندگان و شرکت ها است و برنامه نویسان در تلاش هستند تا مهارت های کدنویسی خود را به سطح بالاتری ارتقا دهند و مهارت خود را با چالش های متعدد موجود در این وب سایت ها افزایش دهند.

best website for html coding

www.freeCodeCamp.org

Free Code Camp یک سازمان غیرانتفاعی با برخی از مفیدترین محتوا و منابع مفید برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان است. این وب سایت مطالب بسیار با کیفیتی را برای علاقه مندان به برنامه نویسی مبتدی فراهم می کند تا مهارت های برنامه نویسی خود را افزایش داده و به آنها مسلط شوند.

 

www.geeksforgeeks.org

Geek For Geeks یکی از پلتفرم های محبوب و پر طرفدار برای یادگیری رایگان در مورد چندین زبان برنامه نویسی و سایر موضوعات مرتبط با برنامه نویسی است. این وب سایت شامل مقالات، آزمون‌ها، آزمون‌ها و موارد دیگر است که به خوبی نوشته شده است.

بهترین بخش در مورد Geek For Geeks این است که می توانید مطالب مفیدی را در مورد موضوعات و مفاهیم خاصی که به دنبال آن هستید بیابید و معمولاً هرگز ناامید نمی شوند. اگر موضوع برنامه نویسی خاصی را جستجو کنید، احتمال زیادی وجود دارد که پست های به روز و باکیفیت همراه با کد دریافت کنید.

همچنین کدهای به دست آمده در چندین زبان برنامه نویسی از جمله C++، C، جاوا، پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی مشابه موجود هستند. همچنین می توانید برای یادگیری  و درک بهتری از برنامه نویسی در رویدادهای مختلف رقابتی این وب سایت و شرکت کنید. همچنین بسیاری از اصول اولیه مورد نیاز برای علاقه مندان به توسعه دهندگان سطح مبتدی را در بر دارد.

geeksforgeeks سایت آموزشی رایگان

 

www.codecacademy.com

مکانی عالی برای توسعه دهندگان مبتدی و علاقه مندان به برنامه نویسی است تا زمان و تلاش خود را برای افزایش مهارت های کدنویسی خود صرف کنند. Codecademy جلسات تعاملی رایگان را به صورت آنلاین به 12 زبان برنامه نویسی مختلف از جمله Python، Java، Go، JavaScript، Ruby، SQL، C++، C#، Swift و Sass و همچنین زبان های نشانه گذاری HTML و CSS ارائه می دهد.

همچنین دارای یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای یادگیری کدنویسی با مجموعه‌ای از وظایف است که باید آن‌ها را تکمیل کنید تا به مرحله بعد بروید. این سیستم سطح کدنویسی و سیستم پیشرفت مداوم برنامه نویسی به کاربران و توسعه دهندگان کمک می کند تا تعامل بیشتری ایجاد کنند و بیشتر بیاموزند.

شما می توانید زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را انتخاب کنید و تا زمانی که موثرترین نتایج را به دست آورید، روی آن کار کنید. شما از طریق تکه های کد و اجرای این بلوک های کد به تنهایی یاد می گیرید. تعامل بالایی را برای اهداف اکتشاف و تمرین به هر علاقه مندان ارائه می دهد. بازخورد فوری دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کند خود را اصلاح کنید و به طور مناسب تر یاد بگیرید.

سایت رایگان آموزش برنامه نویسی

 

www.codementor.io

یک انجمن رایگان است که در آن افراد می توانند برنامه نویسی را با کار بر روی پروژه های سرپرستی شده بیاموزند. هر پروژه به طور خاص توسط توسعه دهندگان و مربیان ارشد طراحی شده است تا شکاف یادگیری بین تئوری و کد دنیای واقعی را پر کند. کاربران می‌توانند درباره جزئیات پروژه با همتایان و مربیان بحث کنند و کد خود را برای دریافت بازخورد به اشتراک بگذارند.

سایت آموزشی رایگان codementor

در این مطلب کارشناسان وب سایت آموزشی صعود چند نمونه از بهترین سایت های رایگان آموزش برنامه نویسی به شما معرفی کرند. همچین شما می توانید سوالات خود رو در مورد وب سایت های آموزشی برنامه نویسی با کارشناسان ما مطرح کنید.