شاید برای شما هم در ابتدای مسیر یادگیری برنامه نویسی این سوال به وجود آمده باشد که آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟ تا چه مقدار آشنایی با اینترنت کافی است؟ برای فراگیری برنامه نویسی چه پیش نیازهایی لازم است؟ چه مواردی را  قبل از شروع برنامه نویسی باید بدانیم؟ در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟

در ابتدا برای پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم: بله! یادگیری برنامه نویسی بدون وجود اینترنت امکان پذیر نیست.

 بر خلاف تصور عموم مبنی بر اینکه برنامه نویسی احتیاج به چندین و چند سیستم تخصصی برای یادگیری دارد، باید بدانید یک رایانه کوچک رومیزی (لپ تاپ) و اتصال به اینترنت برای اینکه برنامه نویس شوید کافی است. پس همانطور که گفتیم برای اینکه بتوان برنامه نویسی را در مراحل ابتدایی آن فرا گرفت نیاز به یک آشنایی ساده با کامپیوتر و اینترنت داریم. این نیاز هنگامی که شما به مراحل پیشرفته تر برای یادگیری زبان های برنامه نویسی برسید، بیشتر می شود.

همچنین حتی اگر قصد شما از یادگیری برنامه نویسی، برنامه نویسی تحت وب نباشد باز هم برای حل مشکلاتی که به آن برخورد می کنید احتیاج به جستجو در فضای اینترنت دارید. بنابراین نیاز به اینترنت در تمامی طول مراحل برنامه نویسی احساس می شود.

 آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟

برای یادگیری برنامه نویسی تا چه مقدار نیاز به اینترنت داریم؟

امروزه نیاز به اینترنت به صورت جدی در زندگی انسان ها دیده می شود. حال اگر بخواهیم به دنبال یادگیری برنامه نویسی باشیم باید بدانیم در هر بخش آن تا چه مقدار نیاز به اینترنت داریم. همچنین اگر شما قصد دارید با حرفه ی برنامه نویسی بیشتر آشنا شوید یا اگر می خواهید برنامه سازی را یاد بگیرید به شما پیشنهاد می دهیم تا مقالات برنامه نویسی چیست؟ و چگونه یک برنامه نویس شویم؟ را مطالعه کنید.

در ابتدا شما باید بدانید که میخواهید برنامه نویسی را تا چه حدی و در چه زمینه ای فرا بگیرید. برنامه نویسی چندین زمینه دارد:

  •  برنامه نویسی تحت وب (web development)
  • برنامه نویس موبایل
  • برنامه نویسی بازی های کامپیوتری
  • برنامه نویسی رایانه (دسکتاپ)
  • برنامه نویسی علم داده

در این میان برنامه نویسی رایانه نیاز کمتری به اینترنت دارد. زیرا نرم افزار هایی که تحت زمینه دسکتاپ تولید میشود وابستگی اندکی به اینترنت نسبت به نرم افزار های تولید شده در دیگر زمینه های برنامه نویسی دارد.

 برخلاف آن برنامه نویسی تحت وب (web development) به دلیل اینکه بر روی وب (وب سایت) کد نویسی می کنند و نرم افزار های تولید شده توسط آنها با استفاده از مرورگر ها اجرا می شوند، نیاز شدید تری به اینترنت دارند.

آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟

نیازمندی های یادگیری برنامه نویسی

برای شروع برنامه نویسی علاوه بر آشنایی با کامپیوتر و دسترسی به اینترنت به چندین عامل دیگر نیز احتیاج داریم که با کمک آنها بتوانیم به اصول برنامه نویسی مسلط شویم.

زبان انگلیسی:

آشنایی با زبان انگلیسی در حد مبتدی، برای هر شخصی که شروع به یادگیری برنامه نویسی می کند لازم است زیرا اکثر متن های تخصصی برنامه نویسی و مقالاتی که در فضای اینترنت در این باره وجود دارند به این زبان نگارش شده اند.

تایپ کردن:

معمولا کسانی که به سراغ برنامه نویسی می آیند می دانند که تایپ سریع و استفاده از هر دو دست در کد نویسی یکی از توانایی های مهم برنامه نویسان است. اما اگر وجود این توانایی را در خود نمی بینید جای نگرانی وجود ندارد، زیرا این مهارت در طول انجام کد نویسی ها به مرور زمان ایجاد می شود.

 آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟

مواردی که قبل شروع برنامه نویسی باید بدانیم

در قبل به مواردی که برای شروع برنامه نویسی نیاز است اشاره کردیم. حال میخواهیم درباره چیزهایی که قبل از شروع برنامه نویسی نیاز است صحبت کنیم.

علوم کامپیوتر

یکی از اصول در یادگیری برنامه نویسی، علوم و مفاهیم کامپیوتر است که با استفاده از کتاب ها و مقالات آموزشی موجود در اینترنت قابل یادگیری است. به طور حتم لازم نیست تمام مفاهیم را درباره ی کامپیوتر یاد بگیرید، در حدی که بتوانید در هنگام انجام برنامه نویسی به کامپیوتر مسلط باشید کافی است.

زبان های برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی ، همان زبان های انگلیسی مصنوعی هستند که برای نوشتن یک برنامه در جهت تولید نرم افزار های جدید در ماشین های الکترونیک (مثل کامپیوتر) به کار می روند. فراگیری این زبان ها مهمترین بخش یادگیری برنامه نویسی است.

آیا برنامه نویسی نیاز به اینترنت دارد؟

یادگیری برنامه نویسی با اینترنت

برای فراگیری برنامه نویسی علاوه بر ثبت نام در کلاس های حضوری می توانید آموزش خود را از طریق شرکت در دوره های آنلاینِ برنامه نویسی آغاز کنید. همچنین اگر علاقه مند به این هستید که برنامه نویسی را به صورت خودآموز یاد بگیرید فضای اینترنت بستر مناسبی برای شما خواهد بود. متن ها ، مقالات آموزشی و ویدیو های موجود در سایت ها این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که با وقت و هزینه کمتر برنامه نویسی را آموزش ببینید.

در این مقاله ما به بررسی انواع نیاز های شروع برنامه نویسی و اینکه تمام این نیاز ها با وجود دسترسی و اتصال به اینترنت قابل حل هستند پرداختیم. با توجه به اینکه در تمامی مراحل برنامه نویسی، از یادگیری تا انجام، وجود اینترنت الزامی است نتیجه میگیریم که برنامه نویسی بدون اینترنت ممکن نیست و ما حتی در حد بسیار کم در برنامه نویسی به اینترنت نیاز پیدا میکنیم. شما میتوانید در صورت وجود هرگونه مشکل و ابهام، از قسمت نظرات سوالات خود را با تیم مجرب کارشناسان وب سایت صعود در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ داده شود.