زبان HTML برای طراحی صفحات وب می باشد. این زبان با استفاده از تگ های مختلف قابلیت ها و ویژگی هایی را به صفحه وب و سند  HTML شما اضافه می کند. شما برای تسلط کامل بر زبان HTML و یادگیری آن نیاز دارید به طور کلی و اصولی با تگ های مهم زبان HTML آشنا شوید. در این مطلب کارشناسان وب سایت آموزشی صعود به طور کلی و مفهومی با ذکر چند مثال در مورد کاربرد تگ Head در زبان HTML برای شما توضیح خواهند داد پس اگر مایل به یادگیری تگ Head در زبان HTML هستید این مطلب را دنبال کنید.

کاربرد تگ Head در زبان HTML

همانطور که از اسم این تگ مشخص است این تگ مربوط به سردر صفحات وب یا همان قسمت بالایی سند یا فایل HTML می باشد. از این جهت به آسانی می توانیم متوجه شویم که این تگ یعنی تگ Head یکی از مهم ترین تگ ها در زبان HTML است و نام دیگر این تگ در بین توسعه دهندگان مغز اصلی وب پیج ها می باشد. باید به این نکته توجه کنید که در نسخه HTML 4.01 استفاده از تگ  Head هد در یک صفحه ی وب ضروری می باشد. اما در نسخه ی HTML5 این قابلیت وجود دارد که می توانید در صفحات وب خود تگ Head را به کار نبرید. بهتر است که این نکته مهم را هم مد نظر داشته باشید که استفاده از تگ Head در سند های HTML و صفحات وب بر روی سئو تاثیر بسیار زیادی دارد.

تگ HEAD در یک صفحه ی HTML بعد از تگ <HTML> و قبل از تگ BODY>> قرار می گیرد.  باید به این نکته دقت داشته باشید که بیشتر محتویاتی در تگ HEAD قرار میگیرد قابل نمایش در صفحات وب نیستند ولی اطلاعات بسیار مهمی را برای شکل گرفتن صفحات وب در خود جای می دهند.

لیست مرورگر هایی که از تگ head پشتیبانی می کنند:

مرورگر

Chrome

Firefox

Opera

Safari

IE

Edge

قابلیت پشتیبانی

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

 

 • مهم : باید این مورد را در نظر داشته باشید که تگ Head از صفت های عمومی در زبان HTML پشتیبانی می کند و صفت خاصی برای خود ندارد.
 • مهم : همانطور که در بالا گفته شد در نسخه ی HTML 5شما این اجازه را دارید که از تگ هد استفاده نکنید اما به شما پیشنهاد میکنیم که به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.

اهمیت تگ هد در سئو

همانطور که در بالا چندین بار اشاره کردیم به دلیل اهمیت زیادی که این تگ در تاثیر سئو صفحه ی وب ما دارد حتما باید از تگ Head در صفحات وب خود استفاده کنیم. اکنون شاید بپرسید که تگ Head چه تاثیری در سئو دارد و علت آن چیست در جواب این سوال باید بگوییم از آنجایی که تگ هد نمایش دهنده هد و سردر  وب سایت است، قابلیت این را دارد تا تگ های مثل  Title و Meta  را در بر بگیرد و این امر برای بحث سئو بسیار مهم و حیاتی است.

چند مثال ساده ار تگ Head در زبان HTML

1. قطعه کد زیر عنصر هد را به ما نشان می دهد:

<!DOCTYPE html>

<html lang="en">

<head>

  <title>HTML Head Tag </title>

</head>

<body>

<p> وب سایت آموزشی صعود</p>

  <hr>

</body>

</html>

 کاربرد تگ Head در زبان HTML

2. در قطعه کد زیر استایل ها در تگ هد استفاده می کنیم :

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

  <style>

    body {

      background: skyblue;

    }

    h1 {

      color: red;

    }

    p {

      color: blue;

    }

  </style>

</head>

<body>

  <h1>وب سایت آموزشی صعود</h1>

<p>به وب سایت آموزشی صعود خوش آمدید</p>

</body>

</html>

کاربرد تگ Head در زبان HTML

3. در قطعه کد زیر یک تگ لینک حاوی عنصرcss  به تگ  Head اضافه می کنیم:

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle.css">

</head>

<body>

<h1>گروه آموزشی صعود </h1>

<p>این یک آزمایش برای فراخوانی اطلاعات می باشد </p>

</body>

</html>

 

کاربرد تگ Head در زبان HTML

در این مطلب کارشناسان گروه آموزشی صعود با آوردن چند مثال و بیان کردن نکات مهم در مورد تگ Head در زبان HTML سعی کردند تا شما را با مفهوم و کاربرد تگ Head در زبان HTML آشنا کنند. همچنین شما می توانید سوالات خود را در مورد تگ Head از قسمت نظرات با کارشناسان  ما در میان بگذارید.

 

امتیاز دهی به مقاله

 • خیلی بد
 • بد
 • متوسط
 • خوب
 • خیلی خوب

5 امتیاز از 1 رای

امتیاز ثبت شد ممنون از همکاریتون برای بهبود سایت :)

نوشتن یک نظر

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید