ممکن است شما به عنوان فردی که به دنبال طراحی یک سایت است، بارها نام وردپرس را شنیده و حتی در مواردی قصد استفاده از آن را داشته باشید. برای این کار در ابتدا باید به دنبال یادگیری وردپرس باشید. در این میان شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که یادگیری وردپرس چقدر زمان می برد؟ چه مباحثی را باید در زمینه وردپرس فرا بگیرم؟ در زمان یادگیری وردپرس به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در این مقاله ما قصد پاسخ به تمامی این سوالات را داریم. با ما همراه باشید. همچنین به شما پیشنهاد میکنیم که اگر در رابطه با وردپرس آشنایی ندارید و مطالب قبلی وب سایت صعود را مطالعه نکرده اید حتما مقاله ی وردپرس چیست؟

یادگیری ورد پرس چقدر زمان می برد؟

یادگیری وردپرس چقدر زمان می برد؟

در ابتدا قبل از پاسخ به این سوال که یادگیری وردپرس چقدر زمان می برد، به نحوه شکل گیری وردپرس و چگونگی راه اندازی یک وب سایت با استفاده از آن می پردازیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب و در حال رشد است که برای طراحی و راه اندازی سایت ها به کار می رود. این سیستم در ژانویه سال 2004 توسط دو تن از توسعه دهنگان وب که به دنبال ایجاد یک پلت فرم جدید برای وبلاگ نویسی بودند، راه اندازی شد. نسخه اولیه وردپرس بسیار ساده و متفاوت با سیستم محتوای وردپرس امروزی منتشر شد اما در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد.

توسعه دهندگان وب می توانند با استفاده از وردپرس، در طول دو الی سه ساعت وب سایت مورد نظر خود را راه اندازی کنند. اما چگونه؟ در اینجا ما به شما توضیحی خلاصه وار از روند راه اندازی سایت با استفاده از وردپرس می دهیم و بعد از آن به سراغ زمان یادگیری وردپرس می رویم.

در ابتدا شما باید یک نام دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنید. نام دامنه نشانگر هویت سایت شما است پس باید در انتخاب آن دقت کنید. پس از انتخاب نام دامنه به سراغ تهیه و خریداری هاست می رویم و سیستم مدیریت محتوای وردپرس را بر روی آن نصب کرده در آخر هم پس از انتخاب قالب وتم وردپرس، شروع به بارگزاری محتوا بر روی آن می کنیم.

یادگیری ورد پرس چقدر زمان می برد؟

 زمان یادگیری وردپرس و مباحث آن

حال زمان آن رسیده به این سوال پاسخ دهیم که یادگیری وردپرس چقدر زمان می برد؟ زمان یادگیری وردپرس با توجه به میزان تلاش و استعداد شما در یادگیری و همچنین میزان سطحی که شما قصد فرا گرفتن آن را دارید، بین یک هفته الی یک سال زمان می برد! یادگیری وردپرس چندین مرحله دارد که شما باید برای یادگیری هر یک از این مراحل مدت زمان های متفاوتی را صرف کنید.

سطح ابتدایی یادگیری وردپرس

در سطح ابتدایی یادگیری ورد پرس، شما نیاز به توجه و کار بر روی جزئیات وردپرس ندارید. در این سطح شما باید اصول و مفاهیم کلی وردپرس را فرا بگیرید به طوری که بتوانید با وردپرس کار کرده و محتوای خود اعم از متن، تصاویر و ویدیو ها را روی سایت آپلود کنید.

برای یادگیری سطح ابتدایی یا به اصطلاح پایه ی وردپرس، نیاز به مدت زمان میانگین حداقل 15 ساعت می باشد که برای راحتی و تداوم یادگیری باید در طی سه الی پنج روز تقسیم شود.

سطح متوسط یادگیری وردپرس

پس از گذراندن و یادگیری سطح پایه ، در مرحله متوسط یادگیری ورد پرس شما کار با افزونه ها و پلاگین  های طراحی سایت را می آموزید. این ابزار ها به شما کمک می کنند که بدون استفاده از کد نویسی قابلیت های مختلفی را به سایت خود اضافه کرده و آن را بهتر مدیریت کنید. در هنگام یادگیری کار با پلاگین ها بهتر است از پلاگین های رایگانی که خود وردپرس ارائه می دهد استفاده کنید.

برای یادگیری سطح متوسط وردپرس باید بین 4 الی 5 ماه زمان بگذارید. زیرا تمرین زیاد و کار با پلاگین های مختلف ورد پرس یکی از مهم ترین عوامل یادگیری سطح متوسط وردپرس می باشد.

سطح پیشرفته یادگیری وردپرس

برای اینکه بتوانید به طور حرفه ای از وردپرس استفاده کرده و آن را توسعه دهید نیاز دارید که به خوبی از افزونه و پلاگین ها استفاده کرده و حتی در صورت نیاز آن ها را بسازید. باید به طور کلی به قسمت های مختلف سایت تسلط داشته باشید تا در هنگام وجود هرگونه مشکل، آن را سریعا رفع کنید.

برای یادگیری سطح پیشرفته و حرفه ای وردپرس به طور میانگین باید یک سال الی یک سال و نیم زمان صرف شود یادگیری این سطح به همین مدت زمان هم اکتفا نمی کند زیرا شما به عنوان یک توسعه دهنده ی حرفه ای وردپرس، باید مدام در حال یادگیری ابزار های پیشرفته در این زمینه باشید.

یادگیری ورد پرس چقدر زمان می برد؟

اشاره به چند نکته در زمان یادگیری وردپرس

شما در هر سطح از یادگیری وردپرس که قرار داشته باشید باید چندین نکته را برای بهتر شدن روند یادگیری خود به خاطر بسپارید:

  • زمان های گفته شده برای یادگیری هر سطح از وردپرس به طور میانگین اعلام شده و زمان یادگیری با توجه به توانمندی و استعداد شما در فراگیری اصول و قواعد، تعیین می شود.
  • برای کاهش مدت زمان یادگیری و صرفه جویی در وقت باید از منابع معتبر آموزش ببینید.
  • تکرار و تمرین اصولی که فرا گرفته اید باعث تسلط بیشتر و یافتن ترفند های مناسب در هنگام کار با وردپرس می شود.
  • نحوه استفاده از ابزار ها و نرم افزار های لازم مثل مرورگر ها و نرم افزار های طراحی را بلد باشید.

یادگیری ورد پرس چقدر زمان می برد؟

در این مطلب کارشناسان واحد آموزش وب سایت صعود به بررسی سطوح مختلف یادگیری ورد پرس و مدت زمان لازم برای یادگیری هر یک از این سطح ها اشاره کردیم. شما می توانید برای یادگیری وردپرس علاوه بر دوره های آموزشی، از محتوای موجود در یوتیوب و سایت های آموزشی هم بهره ببرید. امیدواریم با خواندن این مقاله به پاسخ سوالات خود دست یافته باشید. شما می توانید در صورت وجود هر گونه مشکل و ابهام در زمینه یادگیری وردپرس، سوالات خود را با تیم مجرب کارشناسان آموزشی وب سایت صعود به اشتراک بگذارید.