اگر شما هم به دنبال کسب و کار در منزل هستید؟ و یا اگر به دلیل داشتن مشغله های تحصیلی یا خانواده نمی‌توانید در خارج از خانه کار کنید؟ یکی از راه های پیشنهادی ما به شما فریلنسر شدن است. فریلنسری کار آزاد محسوب می شود و معمولا حقوق ثابتی ندارد، اما چه کاری انجام دهیم که درآمد خوبی از فریلنسری داشته باشیم؟ امروز ما قصد داریم در این مقاله در مورد چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟ صحبت کنیم و تمام نکاتی که باعث می شود فریلنسر بهتری باشیم و درآمد بهتری از فریلنسری کسب کنیم با شما بررسی و به اشتراک گذاری کنیم. همچنین در رابطه با این مقاله به شما پیشنهاد میدهیم که حتما مقاله ی چگونه فریلنسر شویم؟ همه چیز در مورد یک فریلنسر و به عنوان یک برنامه نویس چگونه رزومه حرفه ای تولید کنیم؟. را مطالعه کنید.

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

اگر تصمیم گرفته اید تا فریلنسری را به عنوان یک کار و راهی برای کسب درآمد انتخاب کنید، نگران نباشید فریلنسری کار سختی نیست، اما بیشتر افرادی که این کار را انتخاب می‌کنند، معمولا دست از تلاش می‌کشند و نمی‌توانند ادامه دهند چون نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند که موفق شوند و به فریلنسر بهتری تبدیل شوند، غافل از آن که نمی‌دانند برای فریلنسر خوبی شدن، گاهی نیاز است چند سال زمان صرف کنند. اگر مایلید که زمانی کمتر، برای بهتر شدن در فریلنسری صرف کنید، به نکات زیر توجه کنید.

1.راحت طلب نباشید

راحت طلبی یکی از جدی ترین مشکلاتی است که فریلنسر های تازه کار را مورد هدف قرار می دهد. فکر نکنید چون در خانه کار می‌کنید می‌توانید حرفه تان را نادیده بگیرید یا به عبارت دیگر آن را جدی نگیرید، و مدام بگویید می‌توانم آن را یک زمان دیگر انجام دهم یا همیشه تفریح خود را در اولویت قرار دهید، راحت طلب بودن علاوه بر اینکه به شما کمکی در بهتر شدن نمی‌کند بلکه باعث شکست در کار تان هم می‌شود، پس به قول مالکوم براگدون همیشه با خود اینگونه فکر کنید که افرادی هستند که بیشتر از شما کار می‌کنند و با این کار از شما موفق تر می‌شوند و این همان انگیزه ای است که شما را به فردی بهتر تبدیل می‌کند.

 

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

2.مودب باشید

یکی از راه‌هایی که باعث می شود فریلنسر برتر باشید، داشتن عفت کلام  و رعایت آداب معاشرت با مشتري است. اینکه یاد بگیرید چگونه با مشتری خود صحبت کنید، کلیدی است که مشتری های ثابتی را برای خود رقم بزنید. این را هم فراموش نکنید که همیشه با مشتری های صبور، مهربان و سخاوتمند برخورد نمی‌کنید و گاهی با کارفرماهایی عصبانی و تندخو برخورد دارید، در این شرایط باید خونسردی خود راحفظ کنید و با ادب و احترام همیشگی با آنها برخورد کنید.

3.پروژه جانبی انجام دهید

یکی از نکات مهم که رعایت کردن آنها باعث می شود تا فریلنسربرتر باشیم، انجام پروژه های جانبی است. شاید به نظرتان دور از ذهن باشد اما ما با یک مثال این مسئله را برای شما شفاف سازی میکنم، مثلا اگر فریلنسر فروش خوراکی های ارگانیک هستید، می‌توانید در کنار آن، مقاله ای در خصوص مزایای خوراکی های ارگانیک بنویسید. این کار، هم می‌تواند مهارت های شما را در زمینه های دیگری مانند نویسندگی تقویت کند و هم می‌تواند فروشتان را چندین برابر کند چرا که مردم بیشتر با خوراکی های ارگانیک آشنا می‌شوند و بیشتر خرید می‌کنند.

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

4.اعتماد به نفس داشته باشید

همیشه آدمی موفق است که خود را دست کم نمی‌گیرد و این انگیزه ای برای گام برداشتن به سمت جلو است. اعتماد به نفس به خودی خود یک نوع مهارت محسوب می شود، که تقویت آن یکی از راه های برتری در فریلنسری است. اگر شما اعتماد به نفس کافی نداشته باشید باید شاهد از دست دادن مشتریان خود باشید! اکنون از خود می‌پرسید چطور ممکن است؟ اگر به خود ایمان نداشته باشید که می‌توانید آن کار را انجام دهید یا خیر و مشتری آن را احساس کند مسلم است که آن هم به شما اعتماد نمی‌کند و مشتری تان را از دست می‌دهید. پس برای تبدیل به یک فریلنسر برتر، این مهارت را تقویت کنید.

5.برنامه ریزی داشته باشید

برای رهایی از سردرگمی همیشه برنامه ریزی داشته باشید، یک فریلنسر هیچ وقت نمی‌تواند با بی نظمی کار خود را جلو ببرد. یک دفترچه بردارید و تاریخ تحویل آن کار را، یادداشت کنید. و با توجه به زمانی که دارید مراحل آن پروژه را تقسیم بندی کنید. و هر روز جلوی آن کار هایی را که انجام داده اید را علامت بزنید. این روند باعث می‌شود شما بتوانید کار را در زمان مشخص شده تحویل دهید. شما با برنامه ریزی می‌توانید از نتیجه کار فیدبک(باز خورد) مناسبی دریافت کنید.

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

6.مدیریت مالی داشته باشید

برای فریلنسر برتر بودن، باید مدیریت مالی داشته باشید. در بالا اشاره کردیم که فریلنسری حقوق ثابتی ندارد، شاید یک ماه کارتان عالی پیش برود و درآمد زیادی کسب کنید ولی ماه بعدی برعکس این شود، در این صورت باید مخارج خود را طوری تنظیم کنید که اگر ماه بعدی پروژه ای نداشتید بتوانید از پس مخارج تان بر بیایید، پس همیشه مقداری از پولتان را پس انداز کنید. یک فریلنسر همیشه باید تمام جوانب را درنظر بگیرد تا در کار خود بهترین شود.

7.یاد بگیرید نه بگویید

اگر سرتان شلوغ است و وقت کافی برای انجام دادن پروژه های دیگر ندارید، پروژه جدیدی را قبول نکنید. قبول کردن پروژه جدید با وجود مشغله کاری زیاد، صرفا برای کسب درآمد بیشتر یا از دست ندادن مشتری، کاملا اشتباه است. اگر برای مشتری خود توضیح دهید که وقت کافی برای انجام آن پروژه ندارید، خیلی بهتر از آن است که پروژه را قبول کنید و آن را تحویل ندهید یا پروژه ای ناقص و بی کیفیت ارائه دهید. پس در واقع این کار باعث از دست دادن مشتریان می‌شود و نه (نه) گفتن. یک فریلنسر حرفه ای هیچ وقت چنین اشتباهی را نمی‌کند.

چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟

8.به مشتریان همیشگی خود پاداش بدهید

یک فریلنسر برتر، همیشه سعی می‌کند مشتریان خود را نگه دارد. اگر شما مشتریان ثابتی دارید که فقط به شما اعتماد دارند و بیشتر به شما پروژه می‌دهند سعی کنید آنها را برای خود نگه دارید. مثلا می‌توانید یکی از پروژه های آن ها را رایگان انجام دهید و یا در پروژه های بعدی به آن ها تخفیف ویژه بدهید. این کار رضایت مشتری را به دنبال دارد و حتی مشتریتان شما را به همکارانش هم معرفی می کند و این یعنی پیشرفت در کار خود.

این 8 مورد، نکاتی بودند که به طور واضح به سوال چگونه فریلنسر بهتری باشیم؟ را پاسخ می دهند. امیدواریم موضوع امروز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، خوشحال می‌شویم مثل همیشه، نظراتتان را با تیم برنامه نویسی صعود درمیان بگذارید. متشکریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. همچنین به شما پینهاد میدهیم که مقالات، آشنایی با شغل طراحی وب و جدید ترین تکنولوژی های طراحی سایت را مطالعه کنید.