آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک توسعه دهنده نرم افزار(developer) شوید یا به دنبال تغییر شغل باشید؟ در این مطلب کارشناسان وب سایت آموزشی صعود به شما یک برنامه قوی و هدفمند برای شروع  برنامه نویسی و توسعه نرم افزار می دهد و این می تواند اولین شعل را برای شما رقم بزند.

چرا یک برنامه نویس یا یک توسعه دهنده شویم ؟

اگر قصد دارید یک توسعه دهنده یا یک برنامه نویس شوید و مطمئن نیستید که ایده خوبی است یا خیر، در این قسمت چند مورد وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید:

  1. بازار کار بسیار خوبی برای برنامه نویسان وجود دارد، کاریابی Indeed دارای 37739 آگهی شغلی برای «توسعه‌دهنده» و برنامه نویس در بریتانیا و 145640 آگهی در ایالات متحده بود. این اعداد در حال افزایش هستند زیرا اداره آمار کار ایالات متحده افزایش 17 درصدی را بین سال های 2014 تا 2024 تخمین می زند.
  2. کار برنامه نویسی و توسعه دهندگی می تواند بسیار متنوع و جالب باشد، به عنوان یک توسعه دهنده می توانید روی طیف وسیعی از پروژه ها از وب سایت های تجارت الکترونیک گرفته تا بازی های رایانه ای، از برنامه های موبایل گرفته تا هوش مصنوعی کار کنید. تقریباً تمام مهارت‌ها بین هر یک از این حوزه‌ها قابل انتقال هستند، و این بدان معناست که شما در یک شغل واحد قفل نشده‌اید.
  3. کار، شغل و یا حرفه ی برنامه نویسی می تواند انعطاف پذیر باشد. از آنجایی که بیشتر کار شما خواندن و نوشتن کد است، تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است. این بدان معناست که می توان آن را از هر کجا و در هر زمان انجام داد. تعداد زیادی از توسعه دهندگان از راه دور (دورکار) وجود دارد که از خانه یا در حین سفر به دنیا کار می کنند.

چگونه یک برنامه نویس شویم؟

چگونه یک برنامه نویس شویم؟

برنامه نویس بودن به مهارت‌های زیادی نیاز دارد و دو عامل اصلی در توسعه یک مهارت وجود دارد: 1.تمرین مؤثر 2.حمایت از توسعه‌دهندگان ارشد. شما باید هر دو موارد را به حداکثر برسانید تا به شما کمک کند تا به بهترین برنامه نویس یا توسعه دهنده  تبدیل شوید. در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید تا مسیر شروع حرفه برنامه نویسی خود را پیدا کنید.

شرکت در دوره های برنامه نویسی (coding bootcamp)

این دوره ها عالی هستند، زیرا به گونه ای طراحی شده اند که شما را از تجربه کم یا بدون تجربه برنامه نویسی در عرض 3 ماه به به سطوح بالاتری از برنامه نویسی می رسانند. این به معنای تمرین موثر زیاد و کمک های فراوان از سوی برنامه نویسان و توسعه دهندگانی است که بوت کمپ یا دوره های آموزشی  را اجرا می کنند.

معایب دوره های آموزشی یا کدینگ بوت کمپ

کدینگ بوت کمپ یا دوره های آموزش برنامه نویسی ممکن است مشکلاتی داشته باشند که به چند مورد از آنها می پردازیم. این دوره ها نیاز به سه ماه مطالعه تمام وقت دارند و همچنین شما برای شرکت در این دوره ها مجبور شوید هزینه های زیادی را بپردازید. شما سه ماه نیاز به مطالعه کامل و زمان گذاشتن برای یادگیری برنامه نویسی دارید و در این سه ماه به دلیل کمبود وقت نمی توانید درآمدی کسب کنید و این ممکن است کمی مشکل ساز شود.

یک مربی بگیرید

گرفتن یک معلم برای شروع برنامه نویسی یک حرکت بسیار عالی و مفید است. شما شروع به کدنویسی می کنید و یک برنامه نویس یا توسعه دهنده به عنوان مربی شما عمل می کند. مربی شما می تواند یک دوست، عضو خانواده یا فقط یک برنامه نویس و یا توسعه دهنده باشند که می خواهد به شما کمک کند. شما به اندازه یک بوت کمپ یت دوره ی آموزشی برنامه نویسی کمک دریافت نخواهید کرد، اما داشتن کسی که در هنگام برخورد با موانع به او مراجعه کنید واقعا موثر و مفید است. همچنین داشتن کسی که شما را چک می کند و مطمئن می شود که وقت خود را درست صرف کرده اید، می تواند به شما کمک کند تا در مسیر درست قرار بگیرید.

چگونه یک برنامه نویس شویم ؟

معایب روش گرفتن مربی برای برنامه نویسی

این روش بسیار مناسبی است، اما پیدا کردن یک مربی برنامه نویسی مناسب می تواند کار سختی باشد. معمولا افرادی که کار برنامه نویسی و توسعه دهندگی انجام می دهند را هر کسی نمی شناسد، و این کار ممکن است یک مقدار زمان بر باشد. شاید فرد برنامه نویسی که شما انتخاب میکنید، ممکن باشد به اینکه مربی شما باشد نه بگوید و شما مجبور باشید برای قبول کردن درخواستتان به او احترام بگذارید.

به عنوان یک برنامه نویس کار بگیرید

ممکن است این یک تقلب به نظر برسد، زیرا قبل از اینکه بتوانید شغلی پیدا کنید باید بتوانید کد نویسی کنید. اما برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. با این کار شما خودتان را به یک چالش انداخته اید و مجبور هستید هرچه سریع تر کارتان را جلو ببرید و پروژه را تحویل کارفرما بدهید. پس مجبور هستید به هر در بزنید و هر روشی را برای یادگیری سریع انتخاب کنید تا بتوانید پروژه خود را تحویل دهید. همچنین شما نیز می توانید از برنامه نویس های ارشد در قسمت های حیاتی کمک بگیرید و به آن ها برای کمک کردن در قسمت هایی از پروژه که نیاز به کمک دارید مقداری از دستمزد پروژه را پیشنهاد دهید.

 

به دانشگاه بروید

یکی دیگر از راه های یاد گرفتن برنامه نویسی شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه هاست و پس از قبول شدن در رشته های مرتبط با برنامه نویسی مثل رشته های کامپیوتر و نرم افزار شما میتوانید در این کلاس ها شرکت کنید و در پایان دوره دانشگاه به شما یک مدرک و گواهی داده می شود. در دانشگاه ها به شما یک سری از واحد های درسی مربوط به برنامه نویسی و قسمت های مختلف آن مثل برنامه نویسی مبتنی بر وب، برنامه نویسی پیشرفته و غیره به شما داده می شود که شما باید در این کلاس ها شرکت کنید و این واحدها را پاس کنید و پشت سر بگذارید. در کلاس های دانشگاه یک سری سرفصل ها از برنامه نویسی به شما داده می شود و بعد از آن یک سری تمرینات که باید آنها حل کنید و .... در نتیجه شرکت در دانشگاه ها هم می تواند یک روش برای یادگیری برنامه نویسی باشد.

چگونه برنامه نویس شویم؟

معایب و مشکلات روش رفتن به دانشگاه برای یادگیری برنامه نویسی

همانطور که گفتیم رفتن به دانشگاه و شرکت در دانشگاه ها هم یکی از روش های یادگیری برنامه نویسی است اما این روش هم مشکلات و دردسر های خود را دارد که در پایین به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم.

  1.  گذراندن واحد های دانشگاه یک مقدار زمان بر است و ممکن است برای همه مناسب نداشته باشد.
  2.  شاید همه ی افراد شرایط ورود به دانشگاه ها را نداشته باشند.
  3. شما نمی توانید انتخاب کنید که چه زبانی را یاد بگیرید و باید طبق سر فصل ها و روش استاد پیش بروید.

در این مطلب گروه آموزشی صعود به توضیح در باره ی روش های یاد گیری برنامه نویسی و و مزایا و معایب آن ها پرداخت شما می توانید با مطالعه این مطلب و با سنجیدن شرایط و موقعیت خود بهرین راه و روش برای یادگیری برنامه نویسی را انتخاب کنید همچنین شما می توانید از قسمت نظرات سوالات خود را در رابطه با راه ها و روش های یادگیری برنامه نویسی با کارشناسان گروه آموزشی صعود در میان بگذارید.