آیا دوست دارید هنگام کدنویسی به موسیقی گوش کنید؟ اگر اینطور است شما بسیار خوش شانس هستید!  دراین مقاله قرار است گروه آموزش برنامه نویسی صعود همه چیز را در مورد موسیقی برای برنامه نویسی برای شما بیان کند.

معرفی بهترین آهنگ ها برای برنامه نویسی

در این مقاله گروه آموزشی صعود قصد دارند تا بهترین پلی لیست ها از آهنگ هایی که برای گوش دادن هنگام برنامه نویسی و کد نویسی مناسب هستند را به شما معرفی کنند. همچنین به این مقاله به استریم ها و پخش زنده ها برای موسیقی هنگام برنامه نویسی و حتی رادیو وب ها که شما را در هنگام برنامه نویسی تنها نمیگذارند اشاره خواهیم کرد.

پس هدفون خود را بگذارید و دست به کار شوید!

کدنویسی موسیقی در Spotify

یکی از راه های مورد علاقه ی ما برای گوش دادن به موسیقی در حین کار از طریق Spotify است. اگر با Spotify آشنایی ندارید، باید بدانید که یک سرویس پخش موسیقی است که می توانید به صورت رایگان (همراه با تبلیغات) یا با هزینه ماهانه (بدون تبلیغات) از آن استفاده کنید. من استفاده از Spotify را دوست دارم زیرا دارای مجموعه عظیمی از آهنگ ها و آلبوم ها است و شما می توانید لیست های پخش خود را ایجاد کنید. به علاوه، اگر نسخه پولی آن را دارید، می‌توانید آهنگ‌ها را دانلود کرده و به‌صورت آفلاین گوش دهید.

معرفی بهترین آهنگ ها برای برنامه نویسی

اگر به دنبال موسیقی یا آهنگ خوب به هنگام کدنویسی یا برنامه نویسی هستید، در این قسمت برای شما چند لیست پخش(پلی لیست) Spotify آورده شده است:

 1. Lofi Beats
 2. Electronic Music for Coding: Fast Programming Instrumentals for Concentration
 3. Coding Mode
 4. Lofi Hip Hop Music - Beats to Relax/Study by Lofi Girl
 5. Deep Focus
 6. Electronic Focus
 7. House Focus

آهنگ برای برنامه نویسی در یوتیوب

یوتیوب یکی دیگر از منابع عالی برای یافتن موسیقی برای گوش دادن در حین برنامه نویسی است. در واقع، کانال های کاملی به این نوع موسیقی اختصاص داده شده است.

معرفی بهترین آهنگ ها برای برنامه نویسی

در اینجا چند کانال موسیقی برای برنامه‌نویسی و تمرکز در YouTube وجود دارد که گروه آموزش برنامه نویسی صعود آن ها را به شما معرفی میکنند:

 1. Chill Music Lab
 2. Filfar
 3. Lofi Ghostie
 4. Lofi Geek
 5. Lofi Girl
 6. Greenred Productions
 7. Productivity Music by Evan Carmichael
 8. Fluidified

همچنین پخش زنده های زیادی به صورت 7/24 در YouTube  وجود دارند. در ادامه گروه آموزش برنامه نویسی صعود چند تا از بهترین آنها را با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

 1. 24/7 coding
 2. 24/7 lofi
 3. Programming music
 4. Coffee music
 5. Focus music

 

موسیقی برای کدنویسی در TwitchTV

TwitchTV یک پلتفرم پخش زنده ویدیویی است که در آن می‌توانید بازی‌های ویدیویی، گوش دادن به موسیقی و موارد دیگر را تماشا کنید. محتوای بسیار خوبی در آن وجود دارد که می توانید هنگام کدنویسی تماشا و گوش کنید. در این قسمت گروه آموزش برنامه نویسی صعود به معرفی و بررسی چند مورد از بهترین های آن ها می پردازند:

معرفی بهترین آهنگ ها برای برنامه نویسی

 1. LeekBeats
 2. KuboMusic
 3. SixtySevenRadio
 4. SpinninRecords

 

در این پلتفرم، برخی از استریمرها دوست دارند دفاتر مجازی ایجاد کنند. بیشتر اوقات، آنها در بخش "فقط چت" یا "نرم افزار و توسعه بازی" جریان دارند. می‌توانید استریم آنها را در پس‌زمینه راه‌اندازی کنید، با آنها کار کنید و به موسیقی خوب گوش دهید. وقتی به تنهایی در خانه کار می کنید و نیاز دارید که احساس کار با کسی را داشته باشید، می تواند انگیزه دهنده باشد. برخی از این استریمرها حتی جلسات پومودورو را انجام می دهند که می توانید آنها را دنبال کنید تا کد خود را انجام داده و تمرکز خود را بهبود ببخشید.

پخش موسیقی وب رادیویی برای توسعه دهندگان

اگر به دنبال راهی آسان تر و البته کم‌کیفیت‌ترهستید، می‌توانید به رادیویی که برای توسعه‌دهندگان اختصاص داده شده است گوش دهید. چند ایستگاه هستند که چیزی جز برنامه نویسی موسیقی پخش نمی کنند. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند که گروه آموزشی و تیم آموزش برنامه نویسی صعود آن ها را برای شما به اشتراک میگذارند:

 1. Code radio by freeCodeCamp
 2. musicForProgramming();
 3. X-Team Radio
 4. Lofi Cafe

جمع بندی

ما گروه آموزش برنامه نویسی صعود برای خواندن این مقاله از شما تشکر می کنیم. امیدواریم که این لینک ها برای شما مفید بوده باشد و به شما انگیزه دهد تا در کارهای توسعه‌ و برنامه نویسی روزانه خود انگیزه ایجاد کنید. به کدنویسی ادامه دهید و به هجوم ادامه دهید. همچنین شما می توانید از قسمت نظرات سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را از قسمت نظرات با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید. در صورت تمایل میتوانید صعود را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.