امروزه به دلیل پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی، کسب و کار ها هم تحت تاثیر آن دیگر به شکل سنتی عمل نمی کنند. اکثر مشاغل برای راحتی در فروش محصولات، تبلیغات به صرفه و به روز بودن فعالیت شان روی به دنیای اینترنت آورده اند. در این میان فضای وب سایت ها و اپلیکیشن های پر طرفدار اجتماعی بستر مناسبی را برای آنها فراهم کرده اند. مسلما طراحی و راه اندازی یک وب سایت، محدودیت های کمتری نسبت به استفاده از اپلیکیشن ها دارد، بنابراین این امر سبب آن می شود که افراد مشتاق به یادگیری طراحی سایت شوند. اما یادگیری و انجام طراحی یک وب سایت نیازمند شرایط و ابزاری است که قبل از شروع طراحی سایت باید با آن ها آشنا شویم. ما در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت چیست؟

چه زمانی نیاز به سخت افزار های قوی داریم؟

ویژگی های مورد نیاز سیستم عامل برای طراحی وب سایت های مورد نظر

 حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت

قبل از پاسخ به این سوال که حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت چیست؟، باید ابتدا روش های طراحی سایت را بشناسیم. طراحی سایت را میتوان با چندین روش مختلف انجام داد. روش انجام طراحی سایت با وردپرس یکی از ساده ترین روش های طراحی سایت می باشد که نیاز به وجود یک سیستم عامل قوی و سخت افزار های قدرتمند ندارد و با حداقل سیستم های موجود انجام می شود، برای آشنایی بیشتر با وردپرس پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله ی وردپرس چیست؟ و چه کاربردی دارد را مطالعه کنید. در مقابل روش طراحی سایت با کد نویسی یکی از پیچیده ترین روش های طراحی یک وب سایت است که برای انجام آن احتیاج به سخت افزار های قدرتمند برای پشتیبانی از نرم افزار های قوی دارید.

نکته: در روش طراحی سایت با وردپرس حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت، تحت اختیار داشتن یک کامپیوتر (حتی کامپیوتر های قدیمی!)، دسترسی به اینترنت و وجود یک مرورگر مثل کروم است.

همانطور که در مقالات قبل گفته شد، طراحی و راه اندازی یک وب سایت متشکل از مراحلی است که برای انجام آن نیاز به یادگیری زبان های مختلف می باشد. زبان هایی مثل HTML، CSS، JAVASCRIPT و PHP  که برای کار با آن ها نیاز به نرم افزار های پیچیده و سخت افزار های قدرتمند نداریم. بنابراین اگر قصد طراحی یک وب سایت ساده را دارید، سیستم عاملی با پردازشگر Intel Celeron، رم 1 الی 2 گیگابایتی و هارد و گرافیکی ساده این کار را برای شما انجام خواهد داد.

 حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت

چه زمانی نیاز به سخت افزار های قوی داریم؟

در نوشتار قبل متوجه شدیم که ما برای طراحی یک وب سایت ساده، به حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت احتیاج داریم. اما گاهی ممکن است طراحی سایت ما نیاز به مراحلی فراتر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و ابزار های ساده آن باشد. به عنوان مثال شاید شما برای انجام کار های گرافیکی وب سایت خود بخواهید از نرم افزار هایی نظیر فتوشاپ، ایندیزاین، گیمپ و... استفاده کنید که مسلما سخت افزار های قدرتمند توانایی پشتیبانی از این نرم افزار ها را دارند.

یا مثلا استفاده از روش کد نویسی برای طراحی سایت با نرم افزار های مثل Visual Studio انجام می شود که نیازمند سیستم عاملی با این مشخصات می شود:

  • CPU با مشخصات 1.8 گیگاهرتز
  • حداقل 8 گیگابایت رم
  • Hard Disk با فضای 500 گیگابایت
  • و کارت گرافیکی حداقل 1280 در 720

 

این ابزار ها برای کسانی که شخصا، کد نویسی و کارهای گرافیکی وب سایت خود را انجام می دهند، لازم است. اما برای طراحی یک وب سایت ساده برای پیش بردن کسب و کار خود نیاز به تهیه این ابزار ها ندارید.

 حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت

ویژگی های مورد نیاز سیستم عامل برای طراحی وب سایت های مورد نظر

برای طراحی هر وب سایت با هر ویژگی متفاوت، نیاز به سیستم  با مشخصات مختلف داریم. RAM ،CPU و هارد دیسک از مهم ترین مشخصاتی هستند که هر سیستم یا رایانه ای آن را دارد.

RAM:

رم، نوعی حافظه کوتاه مدت است که داده های شما را به صورت موقت ذخیره می کند.حال این سوال به وجود می آید که رم در کجای کار ما استفاده می شود؟  وب سایت شما برای انجام همزمان فرآیند های مختلف نیاز به رم دارد. هر چه قدر فرآیند های بیشتری در لحظه انجام شود، رم بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر شما وب سایتی با حجم ترافیک و بازدید بالا داشته باشید، نیاز به رم با مقدار فضای ذخیره سازی زیاد دارید. در مقابل وب سایت هایی که از قابلیت  caching استفاده می کنند، به رم با مقدار فضای ذخیره سازی کمتری نیاز دارند.

CPU:

سی پی یو یا همان واحد پردازش مرکزی یک تراشه کوچک روی برد اصلی دستگاه است که داده های مختلف را از رم دریافت کرده و پردازش می کند. هر چه مقدار گنجایش این تراشه بیشتر باشد، داده های بیشتری را پردازش و تحویل می دهد. این عمل، باعث عملکرد بهتر وب سایت شما می شود. CPU ها قابلیت پردازش درخواست های مختلف در یک لحظه را دارند اما وجود مقدار زیاد درخواست های اسکریپتی باعث اختلال در عملکرد سایت شما خواهد شد. بنابراین توصیه می شود در صورت وجود ترافیک بالای وب سایت، از CPU بالاتر یا یک سرور اختصاصی استفاده کنید.

HARD DISK(هارد دیسک):

انتخاب هارد دیسک و میزان فضای ذخیره سازی آن بستگی به نیاز های اصلی وب سایت در تمام مدت فعالیت آن دارد؛ چه در زمان راه اندازی سایت و چه زمانی که بازدید و ترافیک وب سایت شما افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر شما قصد راه اندازی یک وب سایت بزرگ را دارید باید هارد دیسکی با فضای ذخیره سازی بالا داشته باشید زیرا این موضوع در هنگام ذخیره سازی فایل های وب سایت روی سرور ها اهمیت ویژه ای دارد.

 حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت

در این مقاله ما به حداقل سیستم مورد نیاز برای طراحی وب سایت با توجه به نوع وب سایت و کسب و کار شما اشاره کردیم. دریافتیم که اگر قصد راه اندازی وب سایت بزرگ با قابلیت و عملکرد های مختلفی را داشته باشیم احتیاج به سیستم عاملی قوی با سخت افزار های قدرتمند تری داریم و اگر قصد ما از راه اندازی وب سایت، یک وب سایت کوچک با حداقل ویژگی است، یک سیستم عامل ساده با قابلیت اتصال به اینترنت، کفایت می کند. امیدواریم با خواندن این مقاله ابهامات شما در زمینه طراحی وب سایت برطرف شده باشد. شما همچنین می توانید در صورت وجود هرگونه سوال، آن را از قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا تیم مجرب کارشناسان واحد آموزش وب سایت صعود در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.